Partner serwisu

Bełchatów to też nagrody!

Kategoria: XIV Sympozjum Energetyka Bełchatów

Tradycją stało się już, że w czasie Gali Energetycznej, zamykającej pierwszy dzień energetycznych obrad w Bełchatowie, nagradzamy tych, którzy na nagrody szczególnie zasłużyli. W tym roku Klucze Sukcesu przyznano prof. Maciejowi Pawlikowi, Elektrowni Bełchatów i Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych.

Bełchatów to też nagrody!

    Klucz Sukcesu to trofeum wręczane w czasie sympozjum w Bełchatowie od lat. W tym roku pierwszą ze statuetek odebrał Marek Ciapała, dyrektor PGE GiEK SA oddział Elektrownia Bełchatów. Klucz został przyznany tej spółce, przez redakcję Energetyki Cieplnej i Zawodowej, za największą inwestycję zrealizowaną w Polsce w 2011 roku, czyli za blok 858 MW, który był dużym krokiem w kierunku zapewnienia Polsce energetycznego bezpieczeństwa.

    Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Klucz Sukcesu wywalczył sobie w konkursie na innowacyjne rozwiązanie w energetyce. Sukces przyniosły mu moduły wykonawcze wejść i wyjść analogowych PMA-3, PMB-8 i PMB-8s Systemu Automatyki MASTER. Nagrodę z rąk członka jury – dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki Jerzego Majchrzaka – odebrał prezes IASE Edward Ziaja.

    Natomiast prof. Maciej Pawlik z Politechniki Łódzkiej na Klucz Sukcesu zapracował długoletnią pracą na rzecz energetyki. – Już czas, by przechodzić na emeryturę – stwierdził odbierając statuetkę. – A co jest najważniejsze na emeryturze? By ta nie przeszkadzała w pracy – zażartował.

Joanna Jaśkowska

Fot. Mateusz Grzeszczuk

Zobacz także:

W Bełchatowie szukali leku na CO2

Energetycy po raz kolejny wybrali Bełchatów

Targi energetyczne w Bełchatowie

Dla energetyków zaśpiewał Maleńczuk

Prezentacje Bełchatów - cz. 1

Prezentacje Bełchatów - cz. 2


 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ