Partner serwisu
29 listopada 2017

Wiceminister Tobiszowski: Współpraca Polski i Indii w obszarze górnictwa to szansa także dla polskich firm

Kategoria: Aktualności

- Spotkania takie jak to dzisiejsze udowadniają, że nowoczesne górnictwo może stanowić ważny element budowy międzynarodowych relacji gospodarczych. Wierzę, że współpraca polskich i indyjskich firm to szansa na rozwój dla przedsiębiorców z obydwu krajów - powiedział 28 listopada 2017 r. podczas otwarcia Polsko-Indyjskiego Forum Gospodarczego wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. W wydarzeniu, które odbyło się w New Delhi, wzięli udział reprezentanci rządów obu państw, a także przedstawiciele świata biznesu i nauki.

Wiceminister Tobiszowski: Współpraca Polski i Indii w obszarze górnictwa to szansa także dla polskich firm

Podczas Forum wiceminister Tobiszowski podkreślał, że dzięki konsekwentnie prowadzonej restrukturyzacji górnictwo jest perspektywiczną gałęzią polskiej gospodarki.

W trakcie ostatnich dwóch lat udowodniliśmy, że na górnictwie można zarobić. Dzięki naszym działaniom jest to dziś jeden z tych sektorów polskiej gospodarki, przed którymi rysują się perspektywy rozwoju. To stanowi fundament do zacieśniania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, działającymi w tym sektorze, a partnerami z zagranicy, również z Indii – mówił Tobiszowski. 

W trakcie forum została podpisana deklaracja woli współpracy w dziedzinie sektora urządzeń górniczych i wydobywczych przez przedstawicieli firm z obu państw. Deklaracje obejmują ofertę usług polskich firm, tzn. wykonywanie specjalistycznych robót montażowych, współpracę w zakresie drążenia tuneli, budowy metra, budowę kopalń „pod klucz”- łącznie z dostawą, remontami i dzierżawą maszyn górniczych.

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego dzięki podpisaniu umów będzie możliwe promowanie usług i inwestycji w sektorze węglowym.

Ułatwi nam to także lepsze poznanie zagadnień energetycznych związanych z węglem oraz skuteczniejszą wymianę informacji na temat technologii, ze szczególnym naciskiem na poszukiwanie, badania, współpracę techniczną oraz rozwój czystych technologii węglowych – wyliczył podsekretarz stanu w ME. - Polscy przedsiębiorcy, naukowcy mają potencjał do tego, żeby odegrać znaczącą rolę w rozwoju i upowszechnieniu tego typu rozwiązań – dodał.

Wiceminister Tobiszowski podkreślał, że cieszy go nawiązanie takiej współpracy.

To szansa na rozwój i korzyści dla obu stron. To także kolejny sygnał, że polskie marki sektora górniczego, stają się rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość – skomentował.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ