Partner serwisu
01 grudnia 2017

Polskie firmy zainteresowane realizowaniem projektów w energetyce jądrowej

Kategoria: Aktualności

- Polskie przedsiębiorstwa mają duże doświadczenie, które można wykorzystać przy wdrażaniu energetyki jądrowej w naszym kraju – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski otwierając konferencję poświęconą części elektrycznej elektrowni jądrowej. Debata odbyła się 29 listopada 2017 roku w Warszawie.

Polskie firmy zainteresowane realizowaniem projektów w energetyce jądrowej

„Część elektryczna elektrowni jądrowej w świetle wymagań międzynarodowych – wytyczne dla polskiego przemysłu” – to tytuł konferencji zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Ministerstwo Energii. W trakcie dyskusji zaprezentowano elementy wspomagające działania przedsiębiorstw krajowych w budowie elektrowni jądrowych oraz przedstawiono zagadnienia związane z częścią elektryczną siłowni z punktu widzenia przepisów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, European Utility Requirements i innych dokumentów normalizacyjnych.

Minister Krzysztof Tchórzewski zwrócił uwagę, że już dziś polscy przedsiębiorcy zdobywają doświadczenie w realizacji projektów jądrowych.

Odbieramy jako sukces fakt, że nasze firmy wykonały prace lub dostawy komponentów dla prawie wszystkich krajów UE, które posiadają elektrownie jądrowe. Poza Wspólnotą były to również: Rosja, Ukraina, Kanada i Japonia. Liczymy na to, że w przyszłości coraz bogatsze doświadczenie i profesjonalizm działania  pozwoli im wejść na nowe rynki – dodał.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ