Partner serwisu
26 stycznia 2018

Baltic Pipe z kolejnym dofinansowaniem ze środków UE

Kategoria: Aktualności

Promotorzy projektu połączenia gazowego Polska-Dania otrzymają 33 mln euro wsparcia na prace projektowe tej inwestycji. Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków z funduszu Łącząc Europę (Connecting Europe Facility). Decyzję Komisji Europejskiej o przyznaniu pomocy finansowej dla projektu, który posłuży zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego w regionie Morza Bałtyckiego i Europie Środkowej, zaakceptowały 25 stycznia 2018 r. państwa członkowskie UE.

Baltic Pipe z kolejnym dofinansowaniem ze środków UE

Uzyskanie kolejnego dofinansowania dla gazociągu Baltic Pipe jest istotne w kontekście prowadzonych prac projektowych. Naszym celem jest płynne uzyskanie wszystkich pozwoleń administracyjnych dla tego niezwykle priorytetowego dla Polski projektu - podkreśla wiceminister energii Michał Kurtyka.

W ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską w 2017 r. konkursu, dofinansowanie otrzymało kilkanaście projektów z zakresu infrastruktury gazowej i elektroenergetycznej w całej Europie. Projekt połączenia gazowego Baltic Pipe otrzyma wsparcie finansowe na realizację zadań w Polsce i Danii. Za realizację projektu odpowiada polski operator sieci przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. wraz z partnerem z Danii, spółką Energinet.dk.

W ramach wcześniejszego konkursu w 2015 r. projekt otrzymał już wsparcie w wysokości 400 tys. euro na realizację studium wykonalności.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ