Partner serwisu
15 lutego 2018

W Rumunii i Chorwacji powstanie sieć szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Do końca 2018 r. Renovatio oraz Telekom Chorwacja (Hrvatski Telekom) zamierzają zainstalować w Rumunii 23 stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Wartość inwestycji oszacowano na 4,28 mln euro. Koszty realizacji projektu w 80% pokryją fundusze Unii Europejskiej.

W Rumunii i Chorwacji powstanie sieć szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

W ramach powstającej sieci docelowo powstanie 69 szybkich (50 kW) i 4 ultraszybkie (150-350 kW) stacje ładowania na terenie Rumunii i Chorwacji. Większość nakładów (3,1 mln euro) zostanie przeznaczona na rozwój infrastruktury w Rumunii. Współpracujące firmy uruchomią w tym kraju 53 stacje szybkie i 3 ultraszybkie. Cały projekt potrwa trzy lata i otrzymał wsparcie ze strony Volkswagena, który pomoże w uruchamianiu i testowaniu nowej sieci.

Instalowane stacje zapewnią niezbędną infrastrukturę umożliwiającą długodystansowe podróże, zachęcając do rozwoju rynku EV w Rumunii - powiedział Alexandru Teodorescu, dyrektor Renovatio ds. elektromobilności.

Pierwsze punkty sieci powstaną w miastach Deva oraz Pitesti, a w dalszej kolejności w Bukareszcie, Targu Mures oraz Timisoarze. Stacje zostaną rozmieszczone w odległości ok. 80 km od siebie i pozwolą na ładowanie dwóch samochodów jednocześnie.

Obecnie Renovatio dysponuje pierwszą w Rumunii siecią ładowania EV, składającą się z 61 punktów w 30 lokalizacjach usytuowanych w dużych miastach oraz wzdłuż ważnych korytarzy transportowych.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ