Partner serwisu
19 lutego 2018

XIII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie rozpoczęta

Kategoria: XIII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

W hotelu Angelo by Vienna House w Katowicach rozpoczęła się XIII Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie.

XIII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie rozpoczęta

13. edycję konferencji otworzył prezes BMP, Adam Grzeszczuk.

Jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich uczestników. O tym, jak ważny jest temat ochrony środowiska świadczą codzienne komunikaty władz lokalnych i samorządowych o tym, aby przesiadać się z własnych samochodów do komunikacji miejskiej. Niestety, coraz częściej przyzwyczajamy się do informacji o przekroczonych normach i próśb, by ograniczać wyjścia z domu. Dlatego tym bardziej mamy świadomość, że temat, który podjęliśmy 13 lat temu, jest bardzo ważny - powiedział.

Bardzo mi miło, że znów możemy się spotkać na tej konferencji. 13 lat temu ta tematyka nie była tak stawiana na piedestale jak teraz. Energetyka jest przy ochronie środowiska i długo tak pozostanie. Przez ten okres można było zaobserwować przesuwanie się akcentów związanych z wytwarzaniem energii, ale aspekt ochrony powietrza, wody i gleby zawsze był nam bardzo bliski - podkreślił Krzysztof Burek, wiceprezes RAFAKO S.A.

Po otwarciu rozpocznie się sesja wprowadzająca, w której poruszone zostaną tematy nowych ekotechnologii, pakietu zimowego, handlu emisjami i rynku mocy. Poprowadzi ją zastępca dyrektora ds. badań i rozwoju Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Jarosław Zuwała. Po trzech panelach z referatami ("Nowoczesne technologie i systemy dla środowiska - co oferuje rynek?", "Ekomodernizacje - co zmieniać dla środowiska?" oraz "Modernizacje prośrodowiskowe – co możemy poprawić?") odbędzie się debata "Ekologia - czy bardzo zmieni polską energetykę?", w której wezmą udział:

- Marian Babiuch, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych
- Blanka Romanowska, Referat ds. Planowania w Zakresie Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
- Waldemar Szulc, Dyrektor Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie
- Kazimierz Szynol, Prezes Zarządu TAURON
- Daniel Wolny, Referat Zarządzania Energią, Wydział Kształtowania Środowiska, Urząd Miasta Katowice
- Paweł Silbert, prezydent miasta Jaworzno
- Piotr Woźny, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Moderatorem dyskusji będzie Herbert Leopold Gabryś, przewodniczący Komisji ds. Energii i Polityki Klimatycznej w KIG.

Oleg
2018-02-19
Ok. Dla normalnego człowieka udzial w wydarzeniu niemożliwy (kosztowo). A jak już zapłacisz, to się okaże, że połowa referatów , to wykład z podstaw a w 2 połowie atamani lokalnych przedstawicielstw "wielkich" nie widzą różnicy pomiędxy mikrogramem a miligramem na m3n (o metrze 3 umownym, to już nikt nie mówi). Lokalny rynek zaorany, za naszą kasè tuczą się inni. Popracujcie nie nad składem politycznym , a nad merytorycznym poziomem!
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ