Partner serwisu
20 marca 2018

Wiceminister Kurtyka na Transatlantic Energy Security Forum

Kategoria: Z życia branży

W dniach 19-22 marca 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka wraz z Pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim przebywa w USA, gdzie uczestniczy w Transatlantic Energy Security Forum.

Wiceminister Kurtyka na Transatlantic Energy Security Forum

Prowadzone w USA rozmowy dotyczą m.in. zwiększenia znaczenia LNG w koszyku dostaw gazu ziemnego do Polski, czy wyzwań dla polskiego rynku gazu ziemnego, związanego z realizacją gazociągu Nord Stream 2.

– Nasi partnerzy wiedzą, że Polska jest perspektywicznym kierunkiem dla dostaw gazu. Nasz rynek nieprzerwanie się rozwija, a zużycie gazu rośnie. Kontrakty na dostawę LNG, pochodzące z terminalu skraplającego Sabine Pass w USA w Luizjanie pokazały, że amerykańskie LNG może być konkurencyjne cenowo w Europie – komentuje wiceminister Michał Kurtyka.

– Jednak żeby biznes mógł bez przeszkód się rozwijać, konieczne są równe warunki dla wszystkich, tymczasem dyskusja na forum UE na temat rewizji tzw. dyrektywy gazowej pokazuje, że część państw członkowskich chce specjalnego traktowania dla rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. To nieakceptowalne – dodaje Kurtyka.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ