Partner serwisu
10 kwietnia 2018

Powstanie największa farma wiatrowa świata

Kategoria: Aktualności

Rozpoczęła się budowa największej na świecie farmy wiatrowej. Wind Catcher buduje General Electric oraz deweloper Invenergy. Część produkowanej przez farmę energii będzie kupować amerykańska sieć supermarketów Walmart, która chce przejść w całości na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych.

Powstanie największa farma wiatrowa świata

Koszt inwestycji oszacowano na 4,5 miliarda dolarów (ponad 15 mld zł). Farma powstanie w pobliżu miejscowości Guymon w Oklahomie i będzie dostarczać energię elektryczną dla podmiotów rezydujących w regionie miasta Tulsa. Moc elektrowni wiatrowej oszacowano na 2 000 MW.

Jak oczekuje PSO, farma pozwoli zaoszczędzić odbiorcom energii ok. 2 mld dolarów w ciągu 25 lat.

Na podstawie zawartego porozumienia, część energii wygenerowanej przez Wind Catcher zasili markety należące do sieci Walmart. Docelowo, amerykański gigant zamierza pozyskiwać energię wyłączenie ze źródeł odnawialnych.

Farma zostanie uruchomiona pod koniec 2020 r. Jak zapowiada PSO, w czasie budowy projekt zapewni „tysiące" miejsc pracy oraz wpływy z podatków sięgające 60 mln dolarów. Po uruchomieniu, stałe zatrudnienie na terenie farmy znajdzie od 80 do 90 osób.

źródło: enmaro.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ