Partner serwisu
10 kwietnia 2018

Czeski holding przemysłowy PBS GROUP wchodzi na polski rynek

Kategoria: Z życia branży

Spółka PBS Brno należąca do PBS GROUP, czeskiej grupy przemysłowej specjalizującej się w rozwiązaniach dla energetyki, podpisała kontrakt na dostawę ekologicznego kotła na biomasę dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Olsztynie. Umowa została zawarta w I kwartale br., a jej wartość przekracza 100 mln koron czeskich. To pierwszy projekt PBS GROUP realizowany na polskim rynku.

Czeski holding przemysłowy PBS GROUP wchodzi na polski rynek

– PBS GROUP jest firmą z branży przemysłowej z ponad 200-letnią tradycją zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym – mówi Michal Wdowczyn, dyrektor wykonawczy PBS GROUP. – Nawiązanie współpracy z nowym partnerem biznesowym w Polsce to potwierdzenie, że obecna strategia handlowa Spółki działa i przynosi wymierne korzyści naszym klientom.

Umowa dotyczy dostawy ekologicznego kotła do spalania biomasy dla MPEC, największego producenta i dostawcy energii cieplnej w Olsztynie. Kontrakt obejmuje dostawę kotła grzewczego o mocy 25 MWt spalającego biomasę w postaci leśnej zrębki drzewnej o wartości opałowej 8-12 MJ/kg oraz transport paliwa. Kocioł wyposażony jest w system zmniejszania objętości NOx w gazach wylotowych (poniżej 300 mg/Nm3) i opiera się na metodzie SNCR (Selective Non-Catalytic Reduction). W ramach współpracy, spółka PBS Brno będzie także odpowiadać za przeprowadzenie prac inżynieryjnych i nadzorowanie montażu. Uruchomienie kotła zaplanowano na maj 2019 r.

– Kontrakt na dostawę ekologicznego kotła na biomasę jest dobrym przykładem realizacji naszej strategii, która zakłada m.in. ograniczanie negatywnego wpływu przemysłu energetycznego na środowisko naturalne – mówi Michal Wdowczyn. – Liczmy, że realizacja pierwszego projektu PBS GROUP w Polsce to zapowiedź przyszłych, obiecujących wyzwań na tym perspektywicznym rynku.

W ramach zawartej umowy PBS Brno będzie podwykonawcą głównego kontrahenta, spółki Energomontaż Zachód Wrocław.

– Wierzymy, że ten kontrakt jest pierwszym z serii projektów, które w przyszłości możemy wspólnie realizować zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. To przykład dobrej współpracy między producentem, dostawcą technologii i przedsiębiorstwem montażowym, jakim jest nasza firma – mówi Artur Mazurek, wiceprezes zarządu Energomontaż Zachód Wrocław Sp. z o.o.

Poza podpisaniem pierwszego kontraktu w Polsce, w I kwartale br. PBS GROUP pozyskała także dwa zamówienia serwisowe na Słowacji oraz podpisała umowę z partnerem krajowym w Czechach. Łączna wartość kontraktów przekracza 200 mln koron czeskich. Rozwój czeskiego przedsiębiorstwa to efekt realizacji nowej strategii Spółki. Jej głównym filarem jest dalszy nacisk na wysoki poziom techniczny, niezawodność i jakość produktów oraz oferowanych usług. Podpisanie nowych kontraktów zagranicznych potwierdziło pozycję PBS GROUP nie tylko jako doświadczonego eksperta w branży, ale również ważnego i stabilnego pracodawcy w krajach, w których Grupa jest obecna.

O PBS GROUP SA

PBS GROUP SA to jedno z najdłużej działających przedsiębiorstw w swojej dziedzinie na świecie – První brněnská strojírna (Pierwsza brneńska maszynownia). Już od ponad 200 lat jest symbolem innowacji i jakości. Grupę tworzy První brněnská strojírna SA, która działa jako kompleksowy dostawca urządzeń energetycznych, w szczególności kotłów przemysłowych, PBS ENERGO SA, koncentrująca się na rozwoju, produkcji, dostawach i konserwacji przemysłowych turbin parowych oraz gazowych turbin ekspansyjnych oraz První brněnská strojírna Velká Bíteš SA, która z powodzeniem rozwija się w przemyśle lotniczym oraz mechanice precyzyjnej.


Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.pbsgroup.cz

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ