Partner serwisu
08 maja 2018

Marian Babiuch pożegnał się ze stanowiskiem prezesa

Kategoria: Aktualności

Marian Babiuch pod koniec kwietnia złożył na piśmie rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra. Od 1 maja jego obowiązki przejął Krzysztof Kwiecień.

Marian Babiuch pożegnał się ze stanowiskiem prezesa

Marian Babiuch pracował w zielonogórskiej elektrociepłowni ponad 40 lat na różnych stanowiskach. Prezesem zarządu był od 1993 roku. Doprowadził do realizacji, po 10 latach przygotowań, największej w regionie lubuskim inwestycji energetycznej: bloku gazowo-parowego (198 MWe i 135 MWt) pracującego w oparciu o krajowe złoża gazu ziemnego. Pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Uhonorowany i odznaczany m.in: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznakami: „Zasłużony dla energetyki”, "Zasłużony dla rozwoju województwa lubuskiego", Nagrodą Miasta Zielonej Góry i wieloma innymi wyróżnieniami, w tym m.in. Menedżera roku 2004, Gwiazdą Energetyki 2008. W 2014 roku podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce otrzymał Klucz Sukcesu.

Nowym prezesem zarządu EC ZG został Krzysztof Kwiecień. Ponadto zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa - za Monikę Łabuz-Suwałę powołano Andrzeja Jeduta.

źródło: ec.zgora.pl/własne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ