Partner serwisu
08 maja 2018

BMZ Poland współpracuje z SolTech Service

Kategoria: OZE

BMZ Poland, producent systemów magazynowania energii oraz wrocławska SolTech Service - Telecom, dystrybutor sprzętu do instalacji OZE połączyły siły w celu opracowania kompleksowego rozwiązania do magazynowania energii, które umożliwia dołączenie do powstającego Rynku Mocy. Dzięki niemu użytkownicy nie tylko będą mogli produkować i magazynować darmową energię, ale także zarabiać na jej udostępnianiu.

BMZ Poland współpracuje z SolTech Service

Nawiązana współpraca stanowi odpowiedź na pojawiające się, nowe wyzwania na rynku energetycznym. Uchwalony w ubiegłym roku Rynek Mocy z pewnością zrewolucjonizuje polski system energetyczny. Właściciele poszczególnych elektrowni – zarówno konwencjonalnych bloków węglowych, jak i elektrowni wiatrowych, czy słonecznych będą otrzymywać wynagrodzenie nie za sprzedaż energii, a za gotowość do jej wyprodukowania. To sprawia, że oprócz względów ekologicznych za instalacją magazynów energii przemawiają również korzyści ekonomiczne.

– Na rynku dostępne są już wszelkie technologie niezbędne do utworzenia w pełni funkcjonalnego magazynu energii. Razem z naszym partnerem, firmą SolTech Service, który jest dystrybutorem sprzętu m.in. dla instalacji fotowoltaicznych, możemy zaoferować klientowi całościowe rozwiązanie łącznie z montażem systemu magazynowania energii – wyjaśnia Macie Gajda z firmy BMZ Poland.

Celem współpracy obu firm jest opracowanie kompleksowego rozwiązania, które zapewni użytkownikom darmową, ekologiczną energię i pozwala na dołączenie się do tworzącego Rynku Mocy. Właściciele poprzez inwestowanie w system magazynowania odnawialnych źródeł energii zyskują nie tylko niezależność energetyczną, ale także szansę na wsparcie domowego budżetu za sprawą udostępniania gromadzonego prądu.

- Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje praktycznie bez strat. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tą darmową energię. - dodaje Andrzej Cebrat z firmy SolTech Service.

Grupa BMZ to światowy producent baterii litowo-jonowych

Niedawno firma opracowała nowatorskie rozwiązanie, jakim jest Energy Storage Systems ESS X. To nowoczesny system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm, a nawet niewielkich zakładów produkcyjnych. Jej nowy partner, SolTech Service Telecom, zajmuje się monitoringiem energetycznym obiektów oraz poprawą efektywności energetycznej budynków. Dla klientów z obszaru odnawialnych źródeł energii tj. energetyka wiatrowa, słoneczna i wodna oferuje pomiary i analizy pod kątem badania zasobów oraz ekonomicznych aspektów inwestycji, a także pomiary parametrów pracy. W ofercie ma również wysokiej klasy urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej w zastosowaniach mobilnych, jak również innych trudnych i niestandardowych warunkach montażowych.

Podjęta przez obie firmy współpraca to doskonały przykład kooperacji biznesowej opartej na zasadzie „win-win”. Rozwiązania dostarczane przez BMZ Poland i SolTech Service wzajemnie uzupełniają się i niwelują bariery w rozwoju systemów magazynowania energii oraz OZE.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ