Partner serwisu
25 maja 2018

Ostatnie dni zapisów na akcje ML System

Kategoria: Aktualności

W poniedziałek, 28 maja kończą się zapisy od inwestorów indywidualnych na akcje ML System. Wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), w ramach IPO planuje pozyskać ok. 35 mln zł na rozwój działalności.

Ostatnie dni zapisów na akcje ML System

Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną. Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej, szczególnie Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

Oferującym i wyłącznym prowadzącym księgę popytu jest Vestor Dom Maklerski. Zapisy na walory ML System są przyjmowane w BM Alior Banku, DM mBanku, DM BOŚ oraz CDM Pekao. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 29 zł za jedną akcję oferowaną,
co oznacza, że łączna wartość oferty, uwzględniając akcje sprzedawane, może wynieść ok. 53 mln zł.

Oferta publiczna ML System obejmuje do 1.832.468 akcji, w tym do 1.281.868 akcji nowej emisji oraz do 550.600 akcji istniejących. Akcje są oferowane inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ostateczna cena akcji zostanie ogłoszona 29 maja.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ