Partner serwisu
29 maja 2018

PKP CARGO z dużymi umowami na przewóz węgla dla ENEA Elektrownia Połaniec

Kategoria: Aktualności

PKP CARGO S.A. zawarło dwie ważne umowy na przewozy węgla energetycznego. Największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez spółkę ENEA Elektrownia Połaniec S.A. na transport tego paliwa z Lubelskiego Węgla Bogdanka i kopalń śląskich za łączną kwotę ponad 222 mln zł brutto.

PKP CARGO z dużymi umowami na przewóz węgla dla ENEA Elektrownia Połaniec

Na podstawie pierwszej umowy PKP CARGO S.A. przewiezie w ciągu 19. miesięcy 3,35 mln ton węgla. Szacunkowa wartość tej umowy to prawie 122,8 mln zł brutto. Przewozy realizowane będą z LW Bogdanka.

Transport węgla w ramach drugiej umowy realizowany będzie z kopalń śląskich do końca  2019 roku, a planowana do przewozu w tym okresie masa węgla wyniesie 3 mln ton. Szacunkowa wartość drugiej umowy to blisko 100 mln zł brutto.

– Partnerstwo we wzajemnej współpracy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom Klienta jest naszą strategią działania. Cieszymy się, że nasza oferta na przewozy węgla dla ENEA Elektrownia Połaniec S.A. okazała się najkorzystniejsza. Jest to kolejny krok w budowie wieloletnich i trwałych relacji z naszymi kluczowymi Klientami z obopólną korzyścią – podkreśla Czesław Warsewicz, Prezes Zarządu PKP CARGO S.A.

Największy polski przewoźnik towarowy realizował już i aktualnie wykonuje przewozy węgla energetycznego dla Grupy ENEA - do ENEA Elektrownia Połaniec S.A. i do ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. (dawna Elektrownia Kozienice), zarówno z LW Bogdanka, jak i z kilku kopalń śląskich.

źródło: pkpcargo.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ