Partner serwisu
05 czerwca 2018

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Kategoria: Aktualności

W niedzielę 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który w tym roku poświęcony jest walce z nielegalnym handlem gatunkami zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Środowiska ustanowiony został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Święto to służy przede wszystkim pobudzeniu zainteresowania problemami środowiska, eksploatacji zasobów naturalnych, niezrównoważonej produkcji i konsumpcji.

Celem Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest pokazanie znaczenia przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan, a także uświadomienie wysokiego stopnia degradacji środowiska naturalnego na świecie.

Tradycyjnie, z okazji Dnia Ochrony Środowiska na świecie organizowane są liczne wydarzenia wśród nich konferencje i imprezy plenerowe. Jako że w tym roku święto środowiska zbiega się z weekendowymi obchodami Dnia Dziecka, można wybrać się na rodzinny piknik, który odbędzie się w ogrodach Kancelarii Premiera.

Na gości pikniku przy Alejach Ujazdowskich 1/3 w Warszawie będzie czekać mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska oraz Lasy Państwowe. Ścianka wspinaczkowa, gry edukacyjne, koło fortuny, quizy, zabawy plastyczne i gry ruchowe czy konkurs leśny to tylko niektóre z plenerowych propozycji. O godzinie 13.30 wszyscy najmłodsi są zaproszeni na scenę główną ogrodów KPRM-u na interaktywny teatrzyk ekologiczny pod tytułem LEŚNE SOS. 

Natomiast w najbliższy poniedziałek w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbędzie się konferencja organizowana przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska pod patronatem Ośrodka Informacji ONZ. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wyroby z dzikich gatunków zwierząt skonfiskowane przez polskie służby celne na granicy. W konferencji udział weźmie Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska (instytucja zarządzająca Konwencją Waszyngtońską CITES w Polsce).

źródło: mos.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ