Partner serwisu
02 lipca 2018

Konkurs dla klastrów

Kategoria: Aktualności

Ministerstwo Energii zaprasza do udziału w II konkursie dla klastrów energii, w którym wyróżnione klastry otrzymają Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii.

Konkurs dla klastrów

Celem konkursu jest wyróżnienie klastrów energii o lokalnym zasięgu, które realizują swoje strategie w oparciu o miejscowe potrzeby przy wykorzystaniu synergii ze współpracy pomiędzy lokalnymi podmiotami.

Pilotażowe klastry energii stworzą grupę, z którą Ministerstwo Energii chce wypracować regulacje dla rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce. Taka współpraca pozwoli na identyfikację barier dla rozwoju tego segmentu rynku oraz stworzenie regulacji, które będą odpowiadać potrzebom rynku.

Etapy konkursu

a)         przyjmowanie wniosków zgłoszeniowych klastrów energii;

b)         ocena złożonych wniosków zgłoszeniowych klastrów energii według kryteriów formalnych przez KO;

c)         ocena złożonych wniosków zgłoszeniowych klastrów energii według kryteriów merytorycznych przez Panel ekspertów;

d)         na stronie internetowej www.me.gov.pl listy klastrów energii, które otrzymały Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii.

Przyjmowanie wniosków zgłoszeniowych w ramach konkursu odbywa się w terminie od 28.06.2018 r. do 30.07.2018r.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej ministerstwa Energii w zakładce Klastry Energii.

Pierwsza edycja

Do I Konkursu zgłoszono 115 wniosków z których 70 przeszło pozytywne pierwszy etap oceny formalnej i zakwalifikowało się do oceny merytorycznej. Podmioty uczestniczące w ocenie merytorycznej miały możliwość prezentacji w siedzibie Ministerstwa Energii koncepcji funkcjonowania i rozwoju swojego klastra. Ostatecznie Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry energii z 12 województw.

źródło: Ministerstwo Energii
fot. 123.rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ