Partner serwisu
02 lipca 2018

Przewodnik: Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie

Kategoria: Aktualności

Kancelaria Dentons opracowała przewodnik pt: „Investing in renewable energy projects in Europe” („Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”), w którym eksperci Dentons prezentują aktualne perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej w 20 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej. Przewodnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej i chińskiej.

Przewodnik: Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie

Trwający w Europie już od kilku lat proces przechodzenia na odnawialne źródła energii również w 2017 roku przebiegał niezwykle dynamicznie i niewiele wskazuje na to, by jego tempo miało zwolnić w roku 2018. Nie brakuje jednak znaków zapytania. Jaki będzie ostateczny kształt przepisów unijnych regulujących problematykę energii odnawialnej i generalnie sektora energetycznego po 2020 roku? Czy przepisy na szczeblu unijnym lub krajowym przyczynią się do większego spopularyzowania tzw. korporacyjnych PPA (umów na zakup energii z OZE dokonywany przez tzw. odbiorców korporacyjnych), które wciąż znacznie powszechniej stosowane są w USA niż w Europie? Czy nowe przepisy przyspieszą rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych i innych sposobów magazynowania energii? A patrząc dalej w przyszłość, czy europejskie sektory ciepłownicze i transportowe uniezależnią się od paliw kopalnych za sprawą energii z OZE? Odpowiedzi na powyższe pytania można znaleźć w najnowszej edycji przewodnika (więcej: TUTAJ)

Przewodnik został opracowany przez kancelarię Dentons we współpracy z RECHARGE, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energii odnawianej.

źródło: Źródło: materiały prasowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ