Partner serwisu
04 lipca 2018

PROjektuj karierę z PGE

Kategoria: Aktualności

2 lipca ruszyła I edycja autorskiego Programu Praktyk Letnich realizowanego w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. Przez najbliższe trzy miesiące 27 studentów z polskich uczelni wyższych będzie zdobywać doświadczenie zawodowe pod okiem ekspertów z Grupy.

PROjektuj karierę z PGE

Do pilotażu programu zgłosiło się ponad 1,7 tys. studentów i absolwentów z polskich uczelni wyższych. W trakcie rekrutacji wyłoniono 27 najlepszych, którzy 2 lipca rozpoczęli trzymiesięczne, płatne praktyki w centrali w Warszawie oraz oddziałach PGE Energia Ciepła w Krakowie, Toruniu, Rybniku i Warszawie. Pod okiem ekspertów z Grupy PGE będą realizować projekty, które przyczynią się do rozwoju organizacji.

Zarysy projektów zostały stworzone przez pracowników departamentów, które wyraziły chęć przyjęcia praktykantów. Studenci już na etapie rekrutacji wybierali te inicjatywy, przy których chcieliby pracować. Dzięki temu podczas praktyk będą mieli okazję wykorzystać w realnych warunkach pracy wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach oraz pracować z najlepszymi specjalistami z branży. Dodatkowo wybrane osoby będą miały możliwość stałej współpracy z Grupą PGE już po zakończeniu praktyk.

– PGE jest pracodawcą świadomym roli profesjonalnego kształcenia pracowników oraz stałego budowania wizerunku firmy atrakcyjnej dla młodego pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Grupa PGE chce być postrzegana jako ambitny i rozwijający się pracodawca, który stawia na młodych ludzi oraz aktywnie uczestniczy w budowaniu nowej kadry dla sektora energetycznego

– mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE jest również zaangażowana w program stażowy „Energia dla przyszłości” organizowany wspólnie z Ministerstwem Energii, PKN Orlen i PGNiG. Roczne, płatne staże w ramach trzeciej edycji tego programu, rozpoczną się 1 października.  

źródło: PGE
fot. PGE
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ