Partner serwisu
31 lipca 2018

Minister Tchórzewski: Wprowadzamy cały obrót energią elektryczną na giełdę

Kategoria: Z życia branży

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zdecydował o pełnym urynkowieniu obrotu energią elektryczną. Jednocześnie zwraca się do przedsiębiorstw energetycznych, aby od 1 sierpnia 2018 r. obrót energią prowadziły wyłącznie na najbardziej konkurencyjnych i transparentnych zasadach, czyli w oparciu o rynek giełdowy.

Minister Tchórzewski: Wprowadzamy cały obrót energią elektryczną na giełdę

Ministerstwo Energii zaproponuje projekt odpowiednich zmian legislacyjnych wprowadzających 100 % obliga giełdowego dla energii elektrycznej z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych. Minister Energii zwróci się do Marszałka Sejmu, aby ten projekt mógł być rozpatrzony już na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP we wrześniu br. Zmiany te mają na celu uspokojenie rynku energii elektrycznej w wyniku zwiększenia jej obliga giełdowego.

– Ceny dla gospodarstw domowych w tym roku nie ulegną zmianie, gdyż na ich wysokość wpływ ma średnioroczna wartość z ubiegłego roku, nie zaś jej chwilowe skoki na giełdzie.  Mam nadzieję, że zwiększenie obliga giełdowego ustabilizuje ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym oraz zapobiegnie nieuzasadnionym ich wzrostom w 2019 roku – podkreśla minister Tchórzewski.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ