Partner serwisu
12 września 2018

Innowacyjne górnictwo - wystawa w Strasburgu

Kategoria: Aktualności

- Węgiel jest z nami cywilizacyjnie związany. Bez niego trudno wyobrazić sobie postęp przemysłowy i technologiczny - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski 11 września 2018 w Strasburgu podczas otwarcia wystawy – „ BeCoal ”.

Innowacyjne górnictwo - wystawa w Strasburgu

Ekspozycja pod hasłem "BeCoal" promuje nowoczesne wykorzystanie węgla w bardzo wielu dziedzinach naszego życia i jest także podstawowym źródłem energii. Zdaniem wielu specjalistów niemożliwe jest całkowite jego zastąpienie poprzez inne źródła w perspektywie polityki klimatycznej i energetycznej. Według ocen Międzynarodowej Agencji Energetycznej przez najbliższe dziesięciolecia świat nie będzie w stanie zaspokoić popytu na energię bez tego surowca. Zmieni się jedynie jego wykorzystanie poprzez nowoczesne, czyste technologie, ograniczając szkodliwe emisje.

- Polskie górnictwo węgla kamiennego na przestrzeni ostatnich trzech lat przeszło proces głębokiej restrukturyzacji. Podjęto szereg historycznych i przełomowych decyzji o charakterze organizacyjnym, zarządczym i finansowym. Obniżyliśmy koszty funkcjonowania, zwiększyliśmy płynność finansową, wprowadzamy coraz czystsze technologie i realizujemy program nowoczesnego górnictwa, bo w najbliższych latach węgiel będzie dla nas nadal głównym paliwem i podstawą miksu energetycznego- dodał wiceminister.

Wystawa przygotowana została wspólnie przez Polską Grupę Górniczą z Europejskim Stowarzyszeniem Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL oraz deputowaną do Parlamentu  Europejskiego Poseł Jadwigę Wiśniewską.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ