Partner serwisu
19 września 2018

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych rozmawiali o bezpieczeństwie energetycznym

Kategoria: Aktualności

Polsko-amerykańska deklaracja wytycza nowe ścieżki na przyszłość - zacieśniania współpracy militarnej, ws. bezpieczeństwa energetycznego, w dziedzinie szeroko pojętego biznesu, także w kontekście współpracy w ramach Trójmorza - powiedział Prezydent Andrzej Duda na konferencji z Prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych rozmawiali o bezpieczeństwie energetycznym

Prezydent Duda wskazał, że podczas spotkania z Prezydentem Trumpem rozmawiał również o zagrożeniach dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie i o możliwości dywersyfikacji dostaw.

- Niewątpliwie takim ogromnym, w tej chwili największym zagrożeniem jest budowa gazociągu Nord Stream 2. Dużo mówiliśmy o tym z panem Prezydentem, przedstawiałem tę sytuację taką, jaka jest - powiedział Andrzej Duda.

Ocenił, że jest to inwestycja, która bez wątpienia zagraża stabilności energetycznej Europy i bez wątpienia zagraża także polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu, bo - jak mówił - grozi dominacją rosyjską, zwłaszcza w perspektywie, kiedy Rosja mówi o budowie kolejnych gazociągów - Nord Stream 3, Nord Stream 4.

- Jakie są skutki takiej dominacji? Proszę państwa, kilka lat temu przekonaliśmy się o tym na Ukrainie - nagłe zamknięcie dostaw, oczywiście niemające nic wspólnego z żadnymi czynnikami ekonomicznymi, związane tylko i wyłącznie z szantażem politycznym, było faktem  - zwracał uwagę Prezydent Duda, podkreślając, że Polska będzie wszystkimi siłami dążyła do tego, aby się przed tym zabezpieczyć.

źródło: paliwa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ