Partner serwisu
20 września 2018

InnoEnergy ogłasza nabór start-upów z zakresu magazynowania energii

Kategoria: Aktualności

InnoEnergy ogłasza nabór start-upów z dziedziny magazynowania energii elektrycznej. Piętnaście z najbardziej innowacyjnych start-upów otrzyma dostosowane wartościowe pakiety usług, a najlepszy z nich zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 100 000 euro.

InnoEnergy ogłasza nabór start-upów z zakresu magazynowania energii

W ramach współpracy z European Battery Alliance (EBA), InnoEnergy ma na celu wsparcie start-upów z innowacyjnymi technologiami oraz modelami biznesowymi w zakresie magazynowania energii. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są innowacje w zakresie magazynowania energii elektrycznej możliwe do zastosowania w transporcie, sieciach energetycznych, rozproszonego i mobilnego przechowywania energii lub poprawiające efektywność energetyczną i redukujące emisję gazów cieplarnianych.

Najlepsi otrzymają miejsce w jednym z programów akceleracyjnych InnoEnergy - Highway™ lub Boostway™, oraz pakiety wsparcia, szkoleń, usług oraz finansowania. Program Highway to praktyczne podejście do wsparcia start-upów na wczesnym etapie rozwoju, które pomaga w komercjalizacji produktów. Program Boostway natomiast umożliwia zwiększenie skali prowadzonego biznesu.

European Battery Alliance rozpoczął swoją działalność w 2017 r. w celu stworzenia konkurencyjnego i zrównoważonego łańcucha wartości w zakresie produkcji baterii w Europie. W ramach EBA InnoEnergy współpracuje z ponad 120 podmiotami, a celem jest mocna pozycja europejskich graczy na nowym rynku, który do 2025 r. może być warty 250 miliardów euro.

- Działając jako zaufany partner, jesteśmy tu po to, by przyśpieszyć proces komercjalizacji, jedną z największych potrzeb biznesowych naszych partnerów. Dzięki naszemu wyjątkowemu ekosystemowi, oferujemy start-upom niespotykany dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, aby ich innowacyjne pomysły osiągnęły sukces - komentuje Elena Bou, Dyrektor ds. Innowacji, InnoEnergy.

Wybrani kandydaci uzyskają dostęp do sieci ponad 385 partnerów, w tym do sieci aniołów biznesu, europejskiej społeczności funduszy Venture Capital oraz publicznych instytucji finansowych. Start-upy mogą liczyć również na doradztwo i mentoring członków zarządów, a także udział w europejskich wydarzeniach z dziedziny energetyki, w tym The Business Booster – corocznej konferencji organizowanej przez InnoEnergy, podczas której można zapoznać się ze start-upami oraz ich innowacjami.

- Aby wspierać dekarbonizację transportu i energetyki poprzez elektryfikację, Europa potrzebuje innowacyjnych rozwiązań magazynowania energii. Naszą misją jest znajdowanie firm z unikalnymi i innowacyjnymi koncepcjami, produktami i rozwiązaniami, które mogą być częścią łańcucha zrównoważonej produkcji baterii – dodaje Bo Normark, ekspert do spraw magazynowania energii i inteligentnych sieci przesyłu w Innoenergy.

Nabór będzie otwarty do 30 października 2018 r, a proces oceny składa się z 5 etapów: wstępnej aplikacji, wewnętrznej oceny, pięciominutowej sesji video oraz oceny zewnętrznych ekspertów. Po ostatnim etapie, 30 kandydatów podzieli się swoimi pomysłami z dwoma równoległymi składami sędziowskimi i wybranych zostanie 15 laureatów. Podczas uroczystości planowanej na luty 2019 r. zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 euro.

Wnioskodawcy będą oceniani według następujących kryteriów:

  • Innowacyjność biznesowa
  • Value proposition
  • Wielkość potencjalnego rynku
  • Skalowalność produktu / usługi
  • Zespół założycielski i struktura własności
  • Przewaga konkurencyjna
  • Pozytywne oddziaływanie
  • Możliwość wykorzystania InnoEnergy jako partnera

Więcej o InnoEnergy Business Creation

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspieramy komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe.

InnoEnergy Business Creation to oferta partnerstwa i inwestycji dla start-upów, przedsiębiorców, MŚP i korporacji z całego sektora energetycznego w drodze do innowacyjności. Jesteśmy bezpośrednim partnerem przy współtworzeniu nowych, innowacyjnych pomysłów biznesowych i skutecznych strategii innowacji w całym łańcuchu wartości sektora energii.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ