Partner serwisu
18 października 2018

Nowe kryteria do poddziałania 1.1.1 (dla inwestycji dotyczących produkcji energii elektrycznej)

Kategoria: Aktualności

NFOŚiGW informuje, że w dniu 4 października 2018 r., Komitet Monitorujący POIiŚ 2014-2020 na wniosek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ministerstwa Energii, przyjął nowe, zmodyfikowane kryteria merytoryczne I stopnia dla projektów w obszarze wytwarzania ciepła z odnawialnych źródeł energii w ramach Działania 1.1 Wsparcie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.

Nowe kryteria do poddziałania 1.1.1 (dla inwestycji dotyczących produkcji energii elektrycznej)

Zaproponowana przez NFOŚiGW zmiana kryteriów, uwzględniająca odejście od użycia wartości średniej wskaźników dla wszystkich zgłoszonych projektów i zastosowanie przedziałów punktowych w oparciu o minimalne i maksymalne wartości wskaźników, pozwoli potencjalnym Wnioskodawcom na oszacowanie punktacji w ramach oceny merytorycznej I stopnia danego projektu już na etapie ogłoszenia naboru o konkursie.

Przyjęte kryteria umożliwią uzyskanie dofinansowania na droższe ale bardziej ekologiczne i tańsze w eksploatacji technologie z zakresu ciepła z OZE. Należy podkreślić, że realizacja takich projektów odgrywa kluczową rolę w walce ze smogiem, a tym samym przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

W I kwartale 2019 r. planowane jest ogłoszenie naboru dla projektów w obszarze wytwarzania ciepła z OZE w ramach Poddziałania 1.1.1. Nabór zostanie ogłoszony w oparciu o zmienione kryteria.

źródło: nfosigw.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ