Partner serwisu
18 października 2018

„Czyste Powietrze” szansą dla przedsiębiorców

Kategoria: Aktualności

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. W sesji udział wziął Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

„Czyste Powietrze” szansą dla przedsiębiorców

Podczas dyskusji paneliści rozmawiali o korzyściach z Programu „Czyste Powietrze” dla przedsiębiorców, o wspieraniu ich w podnoszeniu efektywności energetycznej oraz o tym, jak pozyskiwać środki unijne na likwidowanie niskiej emisji w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

Organizatorem sesji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który wraz z innymi wojewódzkimi funduszami, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bankiem Ochrony Środowiska biorą udział w Programie Czyste Powietrze.

- Program będzie realizowany przez dziesięć lat. Zakładamy, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych. Jest to pole dla przedsiębiorców, którzy mogą oferować beneficjentom programu wydajne, ekologiczne kotły, materiały budowlane czy stolarkę okienną – mówił podczas spotkania minister Kowalczyk.

Program jest kompleksowy - obejmuje wsparcie zarówno termomodernizacji budynków, jak i wymiany źródeł ciepła. Jego budżet to ponad 103 mld zł. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Minister Henryk Kowalczyk przypomniał, że trwa cykl spotkań w gminach na temat programu Czyste powietrze, podczas których przyszli beneficjenci zapoznają się z zasadami programu priorytetowego.

źródło: mos.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ