Partner serwisu
19 października 2018

Laur Białego Tygrysa dla Sławomira Zawady prezesa PGE GiEK

Kategoria: Aktualności

"Energetycy energetykom – laureaci laureatom" – pod takim hasłem od lat przyznawane są Laury Białego Tygrysa Polskiej Energetyki. To właśnie środowisko energetyków decyduje komu przyznać wyróżnienie. W tym roku, podczas konferencji ENERGETYKON „Energia-Klimat-Gospodarka-Społeczeństwo”, po raz dwudziesty drugi wręczono kryształowe statuetki. W tegorocznej edycji niezależna kapituła wyróżniła Sławomira Zawadę, prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, za wybitny wkład w rozwój polskiej energetyki.

Laur Białego Tygrysa dla Sławomira Zawady prezesa PGE GiEK

– Firma w skład której wchodzą aż 4 elektrownie, 2 kopalnie i 6 elektrociepłowni, zatrudniająca 16,5 tysiąca osób, musi być zarządzana przez menadżera, który z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami stawia czoła coraz większym wyzwaniom, stojącym dzisiaj przed branżą wydobywczo-energetyczną. Taką osobą jest właśnie Sławomir Zawada – powiedział wręczając nagrodę Edward Ziaja, prezes Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych.

– Cieszę się, że znalazłem się w gronie energetyków, którzy wyróżnieni zostali Laurem Białego Tygrysa. To ważne wyróżnienie, tym bardziej, że nagroda przyznawana jest przez osoby uznane w branży energetycznej – powiedział w trakcie uroczystości Sławomir Zawada.

Sławomir Zawada zarządza spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od grudnia 2015 roku. Ponadto, zasiada we władzach wielu instytucji i organizacji związanych z branżą energetyczną. Jest wiceprezesem zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, przewodniczącym rady Związku Pracodawców Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego. Sławomir Zawada posiada stopień Generalnego Dyrektora Górniczego III Stopnia, a za swoje aktywne działania na rzecz górnictwa węgla brunatnego otrzymał tytuł „Przyjaciel Górnictwa Odkrywkowego”, przyznawany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ