Partner serwisu
09 listopada 2018

Ecol dla energetyki jądrowej

Kategoria: Z życia branży

Spółka z Rybnika od lat realizuje usługi serwisu olejowo-smarowniczego między innymi dla energetyki i przemysłu. Ecol, jako jedna nielicznych polskich firm, wykonuje również specjalistyczne usługi w elektrowniach atomowych w: Czechach, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. W ostatnich tygodniach spółka prezentowała swoje doświadczenia między innymi podczas Polsko-Koreańskiego Forum Energetyki Jądrowej.

Ecol dla energetyki jądrowej

– Ostatnimi laty, gdy czynniki zewnętrzne cechuje duża dynamika zmian, firma Ecol, podejmując nowe wyzwania, gruntownie analizuje nie tylko swoje możliwości, ale także działanie innych uczestników rynku oraz istniejące uwarunkowania – podkreśla prezes zarządu Wojciech Majka. – Wiele z naszych sukcesów zawdzięczamy szybkiemu reagowaniu na potrzeby rynku i podejmowaniu wyważonego ryzyka biznesowego. Tak było również w przypadku usług dla energetyki jądrowej – branży, w której działamy z powodzeniem od kilkunastu lat. Dlatego jesteśmy przygotowani do współpracy zarówno z firmami, które będą budować, jak i tymi, którzy będą odpowiedzialne za eksploatacje pierwszej polskiej elektrowni atomowej – dodaje prezes W. Majka.

Koreański państwowy koncern KHNP (Korea Hydro&Nuclear Power) już kilka lat temu zgłosił swoje zainteresowanie udziałem w procedurze wyłonienia partnera przy budowie polskiej elektrowni jądrowej. Według dostępnych w prasie branżowej informacji Koreańczycy opracowali, używają i eksportują reaktor ciśnieniowy APR 1400 o mocy 1400 MWe, z wieloma elementami bezpieczeństwa pasywnego. Konstrukcja ta spełnia wszystkie najnowsze wymagania bezpieczeństwa UE i zdobyła stosowny certyfikat EUR. Koreańczycy certyfikują ją również w USA.

– Udział w Forum był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy z potencjalnymi partnerami. Zwłaszcza, że w grę wchodzi także współdziałanie na innych rynkach niż Polski i nie tylko w energetyce – podsumował prezes W. Majka.
 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ