Partner serwisu
23 listopada 2018

EDP Renovaveis wybuduje farmę wiatrową o mocy 38 MW dzięki wygranej w aukcji

Kategoria: Aktualności

EDP Renovaveis (Euronext: EDPR) zabezpieczyło 15-letnie wsparcie dla nowego projektu dzięki wygranej w aukcji dla farm wiatrowych
i rozpocznie budowę nowej instalacji o mocy 38 MW. Inwestycja zostanie zlokalizowana na terenie gminy Korsze, w północno-wschodniej części Polski, i rozpocznie działanie w 2020 roku, zwiększając portfolio EDPR w Polsce, które obecnie wynosi 418 MW.

EDP Renovaveis wybuduje farmę wiatrową o mocy  38 MW dzięki wygranej w aukcji

EDPR eksploatuje już w naszym kraju siedem lądowych farm wiatrowych, które są zlokalizowane w pięciu regionach. Należą do nich wielkopolskie projekty Margonin oraz Pawłowo, położone w warmińsko-mazurskim Korsze, Iłża na Mazowszu, Radziejów w woj. kujawsko-pomorskim oraz leżące na Lubelszczyźnie Tomaszów i Tyszowce.

Uwzględniając wygraną w polskiej aukcji, EDPR posiada wolumen ponad 3,4 GW dodatkowej mocy zakontraktowanej globalnie dla farm wiatrowych na lądzie oraz farm fotowoltaicznych, których budowa rozpoczęła się od września 2018 roku. Dodatkową planowaną do zainstalowania moc stanowią projekty morskich farm wiatrowych.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ