Partner serwisu
09 stycznia 2019

Rozpoczęcie budowy ciepłowni w Toruniu ogłoszone

Kategoria: Z życia branży

– Podzielmy się radością. Po wielkich bólach, bo przecież Tusk wstrzymał nam dotację, udało się – powiedział na antenie TV Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk. Kilka dni temu ruszyła budowa ciepłowni, która gorącą wodą ze słynnego odwiertu geotermalnego zasili sieć ciepłowniczą PGE Toruń.

Rozpoczęcie budowy ciepłowni w Toruniu ogłoszone

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa fundacji Lux Veritatis poinformowała, że po zmianie właściciela sieci ciepłowniczej w Toruniu, udało się pokonać dotychczasowe bariery. – Francuska EdF robiła wszystko, żeby nie odebrać tego ciepła. Byliśmy gotowi tę ciepłownie zrealizować wcześniej. Natomiast nie mogliśmy uzyskać zgody od tej firmy francuskiej, na odbiór ciepła – powiedziała ogłaszając start inwestycji.

Trwający kilka lat konflikt zakończył się wraz z przejęciem przez PGE , należących do Francuzów spółek EdF w Polsce, co stało się 2017 roku. Jest zgoda? W rozmowie z Wirtualną Polską Julita Karpińska, rzecznik prasowa PGE Toruń jeszcze nie potwierdza szczegółów współpracy dyrektora Radia Maryja z koncernem. Wypowiedzi współpracowników Rydzyka wskazują jednak, że w styczniu 2020 roku rozpocznie się oficjalna współpraca i sprzedaż energii cieplnej.

źródło: Wirtualna Polska
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ