Partner serwisu

XVIII edycja Konferencji Energetycznej EUROPOWER

Kategoria: Aktualności

Konferencja EUROPOWER to wydarzenie, które od kilkunastu lat skupia w jednym miejscu prezesów, członków zarządów, dyrektorów koncernów oraz grup energetyczno-paliwowych, elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw sieciowych oraz firm świadczących usługi dla podmiotów branży energetycznej. Najbliższa jego edycja będzie miała miejsce 20-21 listopada 2013 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Spotkanie to jest miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów sektora energetyczno-paliwowego oraz administracji centralnej. Konferencja EUROPOWER jest efektywną platformą dialogu dotyczącego rozwoju rynków na różnych płaszczyznach. Uczestnicy tego wydarzenia mają okazję do rozmowy o najistotniejszych zmianach zachodzących na rynku, analizy nowych trendów oraz wspólnego poszukiwania modeli biznesowych, pozwalających na realizację przyjętych wcześniej strategii.

Zakres tematyczny Konferencji współtworzony jest przez Radę Programową, w skład której wchodzą prezesi, dyrektorzy oraz eksperci reprezentujący kluczowe firmy i instytucje sektora paliwowo-energetycznego. Podczas tegorocznej, 18. już edycji Konferencji, Rada Programowa wprowadza nową formułę jej przebiegu. Nowatorstwo to polega na przedstawieniu holistycznego spojrzenia na energetykę i zaprezentowanie jej w kontekście determinujących ją argumentów, jakimi są społeczeństwo i gospodarka.

Zagadnieniami, którym poświęcona będzie tegoroczna Konferencja, będą :

  • Efektywny model makroekonomiczny dla polskiej gospodarki energetycznej,
  • Nowoczesny klient na rynku energii i jego oczekiwania pod adresem energetyki,
  • Konkurencja na rynku gazu – możliwości i ograniczenia, prawdopodobne scenariusze rozwoju,
  • Polityka energetyczna – jak realizować jej cele przy posiadanych zasobach i narzędziach?
  • Przejście od gospodarki opartej na tradycyjnych źródłach energii do zielonej energii – główne wyzwania i kierunki rozwoju.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli m.in.:

  • Pan Marek Woszczyk – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki,
  • Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki,
  • Pan Włodzimierz Karpiński – Minister, Ministerstwo Skarbu Państwa.
  • Pan Andrzej Czerwiński – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki,
  • Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Szczegółowy Program Konferencji oraz inne informacje, na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej: www.konferencjaeuropower.pl.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ