Partner serwisu
05 lutego 2019

Piotr Czopek Dyrektorem Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej

Kategoria: Aktualności

Piotr Czopek zastąpił Andrzeja Kaźmierskiego na stanowisku Dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Ministerstwie Energii.

Piotr Czopek Dyrektorem Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej

Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii, Piotr Czopek, dotychczas pełnił funkcję naczelnika wydziału energii rozproszonej w Departamencie Energii Odnawialnej i Rozproszonej w ME. Absolwent Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (2007), w ME od 2015 r.

Andrzej Kaźmierski pełnił funkcję dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w resorcie energii od marca 2016 roku, zastępując na tym stanowisku Edwarda Słomę, który kierował tym departamentem tymczasowo, po odwołaniu Janusza Pilitowskiego – jeszcze w Ministerstwie Gospodarki, które zostało zlikwidowane pod koniec 2015 r.

Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej odpowiada m.in. za realizację zadań w zakresie opracowania propozycji działań dotyczących odnawialnych źródeł energii, ciepłownictwa i kogeneracji, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych zmierzających do realizacji celów krajowych w zakresie udziału energii i paliw z odnawialnych źródeł energii zużywanych w sektorach energii elektrycznej, ciepła lub chłodu oraz transportu, a także w zakresie określania wymagań jakościowych dla biopaliw ciekłych i innych paliw odnawialnych.

źródło: paliwa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ