Partner serwisu
05 lutego 2019

EDPR z umową w zakresie projektu farmy wiatrowej w Stanach Zjednoczonych

Kategoria: Aktualności

EDP Renewables podpisuje umowę o budowie i transferze technologii w zakresie projektu farmy wiatrowej o mocy 102 MW w Stanach Zjednoczonych

EDPR z umową w zakresie projektu farmy wiatrowej w Stanach Zjednoczonych

EDP Renewables (Euronext: EDPR) podpisuje umowę o budowie i transferze technologii w zakresie projektu farmy wiatrowej o mocy 102 MW w Stanach Zjednoczonych.

EDPR, światowy lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej, podpisał kontrakt na budowę i transfer technologii z NIPSCO (Northern Indiana Public Service Company).

Umowa umożliwia rozwój i budowę farmy wiatrowej „Rosewater” o mocy 102 MW w miejscowości Rosewood w stanie Indiana, która ma rozpocząć produkcję energii do 2020 r. Dzięki tej transakcji EDPR zabezpieczył wartość 1,1 GW w umowach na produkcję energii wiatrowej w USA. Dotyczy to projektów, które mają zostać włączone do sieci w 2019 oraz 2020 roku.

Domknięcie tej transakcji podlega zatwierdzeniu przez właściwy urząd zajmujący się regulacją rynku energii, a także innym warunkom zamknięcia tego rodzaju transakcji.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ