Partner serwisu
13 lutego 2019

EDPR wchodzi na rynek stanu Kolorado z kontraktem typu PPA na dostawę 104 MW

Kategoria: Aktualności

Amerykański, w pełni własnościowy oddział EDP Renováveis, SA (w dalszej części zwane EDPR), EDP Renewables North America LLC, podpisał 15-letni kontrakt typu Power Purchase Agreement (PPA) na sprzedaż energii w stanie Kolorado. Umowa została podpisana z Tri-State Generation and Transmission Association, Inc., zrzeszającym 43 spółki energetyczne i publiczne przedsiębiorstwa z piętnastego stanu USA, w którym zainwestuje EDP Renewables.

EDPR wchodzi na rynek stanu Kolorado z kontraktem typu PPA na dostawę 104 MW

Farma wiatrowa Crossing Tails o łącznej zainstalowanej mocy 104 MW rozpocznie działalność w roku 2020. Będzie produkować wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić ponad 47 000 gospodarstw domowych na obszarze Kolorado, a także przyniesie korzyści ekonomiczne dla tego regionu – w tym m.in. nowe miejsca pracy oraz wpływy dla właścicieli gruntów i z tytułu podatków.

Firma jest obecna w Stanach Zjednoczonych od 12 lat, a niebawem rozpocznie działalność już w piętnastym stanie tego kraju. Obecnie realizuje projekty w Kalifornii, Południowej Karolinie, Indianie, Illinois, Iowa, Kansas, Minnesocie, Ohio, Oklahomie, Oregonie, Nowym Jorku, Teksasie, Waszyngtonie i Wisconsin.

Dzięki nowemu kontraktowi, pula zabezpieczonych projektów w ramach długoterminowych umów EDPR w USA wzrosła do 1,2 GW, a powstaną one w 2019 i 2020 roku. Podobnie jak w innych regionach kraju, także w Kolorado EDPR będzie poszukiwać kolejnych możliwości biznesowych.

Sukces EDPR w zapewnianiu nowych kontraktów typu PPA wynika z profilu niskiego ryzyka i strategii rozwoju firmy opartej na opracowywaniu konkurencyjnych długofalowych projektów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ