Partner serwisu
04 marca 2019

ML System otrzymał wzory użytkowe na szyby izolowane termicznie

Kategoria: Aktualności

ML System otrzymała prawa ochronne na trzy nowe wzory użytkowe dla szyb izolowanych termicznie z wykorzystaniem ultralekkiego szkła. Przyznana ochrona związana jest z projektem inwestycyjnym ULTRA PV, którego realizacja została wskazana jako jeden z celów strategicznych podczas wejścia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

ML System otrzymał wzory użytkowe na szyby izolowane termicznie

- Wykorzystanie ultracienkiego szkła hartowanego metodą wymiany jonowej oraz odpowiedni dobór parametrów technologicznych pozwalają na dowolną migrację tej przegrody w pakietach jedno lub dwukomorowych. Rozwiązanie to w połączeniu z odpowiednim reżimem technologicznym opracowanym przez ML System podnosi funkcjonalność przegród szklanych i obniża koszty budowy izolowanych termicznie świetlików i aluminiowo-szklanych ścian osłonowych budynków - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Pakiet szybowy zawierający laminat wielowarstwowy z wykorzystaniem ultralekkiego szkła pozwoli na znaczne obniżenie masy szyb izolowanych termicznie, co z kolei będzie miało przełożenie wprost na obniżenie masy i kosztów słupów oraz rygli, zarówno ścian osłonowych, jak i świetlików. Warianty szyb zespolonych z laminatami z wykorzystaniem ultralekkiego szkła mogą być też wykorzystywane jako specjalistyczne szkło bezpieczne lub antywłamaniowe w różnych klasach.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. ML System wypracował 86,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 237,5 proc., 60,5 proc. i 95,7 proc.

W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca 2018 r. ML System pozyskał od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka przeznacza na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ