Partner serwisu
06 marca 2019

Zadbaj o środowisko! Panele słoneczne i pompy ciepła w nowej ofercie Energi Obrotu

Kategoria: Aktualności

Własna elektrownia słoneczna bez skomplikowanych formalności, przyjazna środowisku pompa ciepła ogrzewająca dom, a do tego pełne wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania lub pożyczki w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Z takich rozwiązań mogą skorzystać klienci Energi Obrotu.

Zadbaj o środowisko! Panele słoneczne i pompy ciepła w nowej ofercie Energi Obrotu

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o domowy budżet, a także zatroszczyć się o środowisko, Energa Obrót przygotowała m.in. ofertę mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jest to samoobsługowe urządzenie, które umożliwia produkcję własnego prądu. W pierwszej kolejności na potrzeby gospodarstwa domowego pobierana jest energia słoneczna wytwarzana przez tę niewielką elektrownię, a dopiero później ta z sieci.

– Prosta obsługa, oszczędność, a przede wszystkim czyste powietrze – to sprawia, że systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Od 2016 roku w Polsce obowiązuje znowelizowana ustawa o OZE. Zakłada ona m.in. mechanizm tzw. „magazynu energii”, który pozwoli pobrać prosumentowi darmową energię z sieci, w zamian za wprowadzenie do niej prądu z mikroinstalacj. Korzystając z technologii fotowoltaicznej, możemy zaoszczędzić nawet 80 proc. rocznych wydatków za energię – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes Energi Obrotu.

Niski koszt ogrzewania domu zapewniają z kolei pompy ciepła. To urządzenia, które czerpią bezpłatną energię cieplną z powietrza, wody lub z gruntu. W połączeniu z energią elektryczną i nowoczesnym systemem grzewczym zapewniają ekologiczne i bezpieczne ogrzewanie. Mają one zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku modernizacji już istniejących instalacji grzewczych.

– Pompa ciepła to jedno z najtańszych źródeł ciepła, dodatkowo system nie wymaga skomplikowanej obsługi. Realny czas zwrotu inwestycji to 5-7 lat. Przeciętny czas użytkowania urządzenia wynosi od 15 do 20 lat, wiele pomp bez awarii pracuje jednak nawet ponad 25 lat – zauważa Dariusz Chrzanowski.

Zakupy obu produktów – zarówno mikroinstalacji fotowoltaicznej jak i pompy ciepła, podlegają wsparciu rządowego programu „Czyste Powietrze”. W przypadku pierwszego z rozwiązań możliwa jest pożyczka na preferencyjnych warunkach. Jeśli chodzi o pompy, istnieje możliwość dofinansowania do zakupu takiego urządzenia. Kwoty wsparcia wynoszą od 30 do nawet 90 proc. i zależne są od dochodów.

Na wsparcie można liczyć także w zakresie formalności – pracownicy Energi Obrotu pomogą w sporządzaniu wniosków dotacyjnych i kredytowych. Służą też wiedzą i doświadczeniem w zakresie pozyskiwania finansowania na termomodernizację budynku i wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

– Poza korzyściami finansowymi, instalacje grzewcze oparte na „zielonej energii” to również ochrona środowiska. Realizujemy inwestycje „pod klucz”, kompleksowo zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem i uruchomieniem systemu oraz sporządzamy wnioski dotacyjne dla naszych klientów – podkreśla Dariusz Chrzanowski.

Oferty instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla klientów indywidualnych są dostępne od stycznia w stacjonarnych salonach obsługi klienta, za pośrednictwem infolinii oraz strony internetowej www.energa.pl

źródło: informacja prasowa
fot. https://pl.123rf.com/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ