Partner serwisu
08 marca 2019

PGE Dystrybucja kontynuuje program wsparcia kształcenia zawodowego

Kategoria: Aktualności

7 marca 2019 r. zostały podpisane dwa kolejne porozumienia o współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja Oddział Zamość a szkołami w Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju. Otwierają one możliwości wspólnego działania na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego i zachęcania młodzieży do wyboru zawodów związanych z branżą energetyczną.

PGE Dystrybucja kontynuuje program wsparcia kształcenia zawodowego

W ramach programu „Wsparcie kształcenia zawodowego” obie strony  porozumienia będą wspólnie podejmować działania na rzecz doskonalenia praktycznych umiejętności uczniów, prezentowania nowoczesnych technologii stosowanych we współczesnej energetyce, a także podnoszenia kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dzięki programowi PGE Dystrybucja możliwe będą różne formy współpracy ze szkołami, których wybór zależeć będzie od zapotrzebowania konkretnej szkoły i możliwości oddziałów spółki. Współpraca w ramach programu będzie realizowana na różnych płaszczyznach, m.in. w formie klas patronackich, staży, praktyk, jak i wspólnych działań promocyjnych, mających na celu zachęcenie młodych ludzi do wyboru zawodów technicznych.

- PGE Dystrybucja wychodzi naprzeciw potrzebom sektora energetycznego, który staje dziś przed problemem luki pokoleniowej, czyli brakiem zastępowalności specjalistów. Skorzystają z niego również samorządy, administracja publiczna i wreszcie zwykli ludzie. Wspólnie z obecnymi na dzisiejszym spotkaniu dyrektorami szkół chcemy zbudować kompleksowy program odtworzenia współpracy szkolnictwa z branżą energetyczną – podkreślił Andrzej Olborski, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Zamość.

Oprócz porozumień z Zespołem Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim i  Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju PGE Dystrybucja podpisała także porozumienia o współpracy naukowo-technicznej z uczelniami wyższymi. Ich efektem jest realizacja wspólnych przedsięwzięć, które służą wymianie doświadczeń, rozwiązywaniu problemów natury teoretycznej i praktycznej oraz praktycznemu wykorzystaniu potencjału naukowego uczelni. Przykładem jest współpraca z Politechniką Lubelską, z którą realizowany jest projekt budowy stacji do dwukierunkowego ładowania pojazdów elektrycznych połączonej z infrastrukturą oświetleniową.

Prototyp systemu ma być gotowy za dwa lata, następnie zaplanowane jest jego testowanie pod względem wpływu na system elektroenergetyczny, trwałości i ergonomii. Prace nad projektem zakończą się na początku 2020 r.   

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ