Partner serwisu
11 marca 2019

Pierwszy raz obradował zespół, który zajmie się funduszami UE na ciepłownictwo na Śląsku

Kategoria: Aktualności

6 marca po raz pierwszy obradował zespół roboczy do spraw kogeneracji i integracji systemów ciepłowniczych oraz wykorzystania środków między innymi w ramach działania 1.7 Programu Infrastrukutra i Środowisko 2014-2020. Powstanie zespołu zapowiedział Minister Jerzy Kwieciński podczas niedawnego posiedzenia Podkomitetu do spraw Programu dla Śląska.

Pierwszy raz obradował zespół, który zajmie się funduszami UE na ciepłownictwo na Śląsku

Utworzenie zespołu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez stronę społeczną i sformalizowanie prac trwających od grudnia 2018 roku. Otwierając spotkanie, Minister Jerzy Kwieciński podkreślił, że walka ze smogiem to jedno z najważniejszych zadań w ramach Programu dla Śląska. Prace nowego zespołu koncentrować się będą na dwóch zagadnieniach:

  • wykorzystaniu środków unijnych dostępnych w działaniu 1.7 Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 "Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego" (jest to jedyne działania w krajowych programach operacyjnych dedykowane jednemu województwu),
  • integracji systemów ciepłowniczych na Śląsku.

W trakcie spotkania omówiono harmonogram prac zespołu, podział zadań, a także sposób dalszego procedowania. Pracom Zespołu przewodniczy minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, zaś w jego skład wchodzą przedstawiciele instytucji, które działają na rzecz czystego powietrza: Ministerstwa Energii, , agencji rządowych (Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego), największych spółek ciepłowniczych prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego oraz partnerzy regionalni (Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, WFOŚiGW, strona społeczna) i Pełnomocnik Rządu ds. programu „Czyste Powietrze”.

źródło: informacja prasowa
fot. https://pl.123rf.com/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ