Partner serwisu
11 marca 2019

Ekoenergetyka rozpoczęła kolejny etap budowy centrum badawczego

Kategoria: Aktualności

1 marca 2019 r. Prezes Zarządu spółki Ekoenergetyka-Polska Bartosz Kubik podpisał umowę z BSI Construction Sp. z o.o. na drugi etap budowy Centrum badawczo-rozwojowego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu. Porozumienie zostało zawarte w ramach projektu „Rozwój Centrum badawczo-rozwojowego nowych technologii w transporcie elektrycznym”. Jego wartość opiewa na ponad 24 mln zł brutto.

Ekoenergetyka rozpoczęła kolejny etap budowy centrum badawczego

Przedmiotem realizowanego projektu jest rozwój Centrum badawczo – rozwojowego poprzez inwestycję w budowę budynku laboratorium oraz wyposażenie placówki w specjalistyczny sprzęt (stanowiska laboratoryjne i B+R). Strategicznym celem planowanej przez firmę inwestycji jest komercjalizacja wyników prac centrum. We wrześniu 2018 roku Ekoenergetyka rozpoczęła budowę pierwszej części  powstającego obiektu.

Projekt Ekoenergetyki jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Według informacji z początku lutego, od 2013 r. spółka z Zielonej Góry dostarczyła 330 stacji ładowania o łącznej mocy 22 000 kW do 45 miast w 11 krajach .

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ