Partner serwisu
19 marca 2019

Rozstrzygnięte przetargi w branży energoelektrycznej – podsumowanie IV kwartału 2018 r.

Kategoria: Z życia branży

Serwis Pressinfo.pl przygotował raport podsumowujący rozstrzygnięte przetargi w branży energoelektrycznej. Wynika z niego, że w Polsce w IV kwartale 2018 roku rozstrzygnięto 2198 przetargów, w których opis przedmiotu związany był z branżą energoelektryczną (raport zawiera wszystkie wyniki przetargów, w których branża energoelektryczna występowała jako samodzielne zamówienie jak i te, w których stanowiła ona część składową większego przetargu). Porównując do poprzedniego kwartału, ilość opublikowanych ogłoszeń o wyborze wykonawcy zamówienia publicznego wzrosła o 19%.

Rozstrzygnięte przetargi w branży energoelektrycznej – podsumowanie IV kwartału 2018 r.

Źródłem zebranych do raportu danych były ogłoszenia o wygranych przetargach opublikowane w głównej mierze w BZP (82%), oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (18%). Są one poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Analizując zgromadzone dane pod kątem branży rozstrzygniętego zamówienia publicznego, okazuje się, że zdecydowana większość – 1719 - ogłoszeń odnosiła się bezpośrednio do branży energoelektrycznej, czyli nie były powiązane z innymi branżami (całość przetargu dotyczyła wyłącznie branży energoelektrycznej). Najwięcej ogłoszeń o wyborze wykonawcy opublikowano w grudniu – 839.

Najdroższym przetargiem, rozstrzygniętym w ostatnim kwartale 2018 roku było postępowanie ogłoszone przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A o wartości 293 478 000,00 zł. Przedmiot zamówienia dotyczył Budowy linii 400 kV Ostrołęka - Stanisławów oraz rozbudowy stacji 400 kV Stanisławów i stacji 400/220/110 kV Ostrołęka (etap II). Zwycięską ofertę złożyła firma ELFEKO S.A.

W IV kwartale 2018 roku dokonano rozstrzygnięć przetargów o łącznej wartości 4 008 170 056 zł.

Cały raport dostępny na stronie https://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-rozstrzygniete-przetargi-energoelektryczne-podsumowanie-iv-kwartalu-2018r.html

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ