Partner serwisu
20 marca 2019

EDPR wchodzi na czternasty rynek z nowym projektem wiatrowym w Kolumbii

Kategoria: Aktualności

EDP Renováveis zabezpieczyło dwa 20-letnie kontrakty na aukcji na budowę farm wiatrowych zorganizowanej przez rząd Kolumbii. Dzięki wygranej możliwa będzie budowa opracowanych przez EDPR dwóch lądowych farm: Alpha (212 MW) oraz Beta (280 MW), które wejdą w fazę operacyjną w 2022 roku.

EDPR wchodzi na czternasty rynek z nowym projektem wiatrowym w Kolumbii

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, podczas aukcji przeprowadzona została ocena niezawodności, zgodna z obowiązującymi w Kolumbii przepisami[1], w ramach której oceniano projekty, nie tylko z uwagi na ich produkcję, ale także stabilność dla systemu energetycznego tego kraju. EDPR będzie dążyć teraz do zabezpieczenia długoterminowych umów typu PPA na zakup energii z tych dwóch farm.

Dzieki tym projektom, EDPR zwiększa swoją obecność na świecie poprzez wejście na nowy rynek, który cechują: rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, dobre warunki wietrzności i zrównoważony rozwój zasobów odnawialnych.

Kolumbia to czternasty rynek światowy, na którym działa EDPR i trzeci rynek w Ameryce Łacińskiej, obok Brazylii i Meksyku. Na koniec 2018 całkowita moc zainstalowana w projektach wiatrowych przez EDPR w obu Amerykach wynosiła 5.729 MW (z uwzględnieniem aktywów w Kanadzie i USA).

W ramach swojej strategii, EDPR poszukuje nowych możliwości na całym świecie, jednocześnie rozwijając dochodowe projekty w krajach o profilu niskiego ryzyka i stabilnym otoczeniu prawnym.

[1] http://www.creg.gov.co/cxc/english/que_es/que_es.htm

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ