Partner serwisu
21 marca 2019

TAURON wyposaża swoje budynki w defibrylatory AED

Kategoria: Aktualności

TAURON wyposażył swoje budynki w ponad 100 defibrylatorów AED. Te małe urządzenia, które ratują życie po nagłym zatrzymaniu krążenia, zostały umieszczone w miejscach, gdzie pracuje największa ilość osób. Ponadto firma przeszkoliła blisko 10 tysięcy pracowników z obsługi tych urządzeń. Dotychczas defibrylatory TAURONu pięciokrotnie ratowały życie.

TAURON wyposaża swoje budynki w defibrylatory AED

Budynki Grupy zostały wyposażone w defibrylatory przede wszystkim w celu zabezpieczenia życia i zdrowia pracowników, ale także klientów firmy. W sumie TAURON umieścił 109 takich urządzeń w 54 miejscowościach na południu Polski. Najwięcej defibrylatorów znajduje się w budynkach TAURONA we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie, ale także w Jaworznie, Będzinie, Bielsku Białej, Gliwicach, Legnicy oraz Tarnowie.

- Każdy pracodawca ma obowiązek organizowania w firmie punktów pierwszej pomocy. Zazwyczaj taki punkt kojarzy się nam z apteczką. Musimy być jednak świadomi, że nawet najlepiej wyposażona apteczka nie pomoże nam, kiedy nastąpi nagłe zatrzymanie krążenia. Dlatego doszliśmy do wniosku, żeby te miejsca w firmie, gdzie pracuje największa ilość osób, wyposażyć w defibrylator AED – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

W akcję promującą korzystanie z defibrylatorów włączyła się Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego. – W ciągu roku szkolimy około pół tysiąca osób, które uczą się korzystania z defibrylatorów AED. W zastępach ratowniczych zawsze jest co najmniej jeden fachowiec, który potrafi udzielić pierwszej pomocy, również z wykorzystaniem tego urządzenia – podsumowuje całe przedsięwzięcie Robert Wnorowski, rzecznik prasowy CSRG.

Defibrylatory nie tylko ratują życie po nagłym zatrzymaniu krążenia, ale poprzez komunikaty głosowe skierowane do obsługującego urządzenie, organizują przebieg akcji ratunkowej. W TAURONIE już pięciokrotnie ratowały życie. Używane były nie tylko w przypadkach zasłabnięcia z nagłym zatrzymaniem krążenia i brakiem oddechu pracowników TAURONA, ale również do ratowania pracownika firmy zewnętrznej.

Oprócz zakupu defibrylatorów, TAURON wprowadził do programów szkoleń z zakresu bezpieczeństwa elementy związane z prowadzeniem akcji resuscytacyjnej z wykorzystaniem urządzeń AED. W ten sposób Grupa podnosi także świadomość pracowników dotyczącą technik ratowania zdrowia i życia ludzi. Dotychczas zostało przeszkolonych blisko 10 tys. pracowników, co stanowi prawie połowę zatrudnionych. Szanse na przeżycie, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, bez podjęcia natychmiastowej pomocy wynoszą zaledwie 5%.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ