Partner serwisu
21 marca 2019

Bezprzewodowe stacje szybkiego ładowania taksówek w Oslo

Kategoria: Aktualności

Fortum wraz Momentum Dynamics uruchomi w Oslo innowacyjne bezprzewodowe stacje ładowania dla elektrycznych taksówek. Do 2023 roku po stolicy Norwegii będą mogły jeździć wyłącznie taksówki zasilane prądem.

Bezprzewodowe stacje szybkiego ładowania taksówek w Oslo

Bezprzewodowe ładowanie będzie możliwe dzięki wykorzystaniu technologii indukcyjnej. Płyty ładujące zostaną umieszczone w podłożu, podczas gdy elektryczne taksówki wyposażone będą w specjalne odbiorniki. Będzie to pierwsza infrastruktura tego typu przeznaczona do szybkiego ładowania dla elektrycznych taksówek na świecie.

Czas, jaki taksówkarze muszą poświęcić na znalezienie stacji ładowania i naładowanie pojazdu stanowi największe wyzwanie dla kierowców elektrycznych pojazdów. Fortum Charge & Drive wraz z partnerami planuje rozwiązać ten problem, instalując bezprzewodowe stacje szybkiego ładowania w miejscach, gdzie taksówki i tak czekają na pasażerów, jak na przykład na postoju przed dworcem głównym w Oslo. Nowe przedsięwzięcie ma usprawnić i ułatwić przejście na przyjazne dla środowiska pojazdy.

Ten innowacyjny projekt prowadzony przez Fortum, europejskiego lidera we wdrażaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych, nie tylko przyczyni się do zmniejszenia ilości szkodliwych zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, ale także pomoże dalej rozwijać przyjazną środowisku technologię na całym świecie.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ