Partner serwisu
11 kwietnia 2019

Ministerstwo Energii uczestnikiem posiedzenia międzynarodowego partnerstwa na rzecz wodoru i ogniw paliwowych w gospodarce

Kategoria: Aktualności

10 kwietnia 2019 roku w Wiedniu odbyło się spotkanie przedstawicieli KE i delegatów państw członkowskich międzynarodowego partnerstwa na rzecz wodoru i ogniw paliwowych w gospodarce (IPHE). W wydarzeniu wziął udział Szymon Byliński, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii w Ministerstwie Energii.10 kwietnia 2019 roku w Wiedniu odbyło się spotkanie przedstawicieli KE i delegatów państw członkowskich międzynarodowego partnerstwa na rzecz wodoru i ogniw paliwowych w gospodarce (IPHE). W wydarzeniu wziął udział Szymon Byliński, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii w Ministerstwie Energii.

Ministerstwo Energii uczestnikiem posiedzenia międzynarodowego partnerstwa na rzecz wodoru i ogniw paliwowych w gospodarce

Głównym celem prowadzonych działań w ramach tej inicjatywy jest przyspieszenie rozwoju i wdrażania technologii wodorowych, w tym umożliwienie globalnego bezpieczeństwa energetycznego, a także uzyskanie korzyści środowiskowych i ekonomicznych związanych z rozwojem innowacyjnych technologii opartych o wodór i ogniwa paliwowe. W ramach odbywającego się Forum omówione zostały kierunki rozwoju tych obszarów oraz zaprezentowane zostały spostrzeżenia wiodących firm w zakresie dostarczania i wdrażaniach technologii.

Ponadto odbyło się 31. posiedzenie Komitetu Sterującego IPHE. Jego tematyką była realizacja postanowień porozumienia w sprawie technologii wodorowych z 23 października 2018 roku z Tokio. Polska jest sygnatariuszem tzw. deklaracji wodorowej.

Udział w posiedzeniu grupy i współpraca w ramach realizacji założeń związanych z innowacyjnymi technologiami opartymi o wodór i ogniwa paliwowe daje Polsce nie tylko możliwość wzmocnienia pozycji na globalnym rynku energetycznym, lecz także przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.


Założone w 2003 roku IPHE to inicjatywa zrzeszająca przedstawicieli KE i 18 krajów: Australii, Niemiec, Holandii, Austrii, Islandii, Norwegii, Brazylii, Indii, Rosji, Kanady, Włoch, RPA, Chin, Japonii, Zjednoczonego Królestwa, Republiki Korei, Stanów Zjednoczonych, Federacji Rosyjskiej oraz Francji.

Misją IPHE jest umożliwienie wymiany informacji między partnerami pozwalającej na wdrażanie skutecznych i wydajnych międzynarodowych badań oraz innych działań związanych z rozwojem technologii wodorowych i ogniw paliwowych.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ