Partner serwisu
30 maja 2019

Budimex rozbuduję Elektrociepłownię Żerań w Warszawie

Kategoria: Z życia branży

Oferta Budimeksu na budowę nowej kotłowni gazowej dla Elektrociepłowni Żerań w Warszawie o wartości 99.009.624 zł wygrała w przetargu PGNiG Termika na realizację tej inwestycji. To kolejne zlecenie Budimeksu w branży energetyczno-przemysłowej.

Budimex rozbuduję Elektrociepłownię Żerań w Warszawie

Inwestycję zrealizuje dywizja budownictwa energetycznego i przemysłowego Budimeksu. Kocioł szczytowo – rezerwowy KG2 o mocy 260 MW powstanie do grudnia 2021 roku.

Inwestycja będzie objęta trzyletnią gwarancją na urządzenia i pięcioletnią gwarancją na roboty budowlane.

Budimex systematycznie rozwija swój segment budownictwa sektora energetyczno-przemysłowego. W październiku 2018 roku Budimex zakończył inny kontrakt energetyczny: gazociąg Czeszów – Kiełczów dla Gaz System SA. Oprócz wielu projektów sektora odpadowego, ochrony środowiska, od 2014 roku firma buduje również w konsorcjum blok energetyczny w Elektrowni Turów. Umowa z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Elektrownia Turów obejmuje zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie elektrowni o mocy 450 MWe.. Budowa ma zakończyć się w 2020 r., a jej całkowita wartość to ponad 3,5 mld zł. W lutym 2019 roku Konsorcjum: Budimex S.A. oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe podpisały kontrakt na modernizację istniejącej instalacji odsiarczania spalin i układu odprowadzania spalin w TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna – Oddział Elektrownia Łaziska. Z kolei w kwietniu tego roku konsorcjum Budimex S.A. oraz Mostostal Kraków S.A. wygrał przetarg na budowę gazociągu Strachocina – granica polsko-słowacka.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ