Partner serwisu
05 czerwca 2019

Sieć badawcza Łukasiewicz z srebrnym medalem Międzynarodowych Targów Wynalazczości w Paryżu

Kategoria: Aktualności

Gala ogłoszenia wyników i wręczenia medali odbyła się 7 maja br. w Paryżu. Sieć badawcza Łukasiewicz,  która otrzymała za wynalazek srebrny medal, znalazła się w gronie 12 polskich firm nagrodzonych medalami. W tym roku na Targach Councours Lepine wystawcy z kilkunastu krajów przedstawili ponad 500 innowacyjnych rozwiązań i wynalazków

Sieć badawcza Łukasiewicz z srebrnym medalem Międzynarodowych Targów Wynalazczości  w Paryżu

„ECO Fresh II urządzenie do usuwania oparów tłuszczu, lotnych związków organicznych i mikroorganizmów

Wynalazek „ECO Fresh II urządzenie do usuwania oparów tłuszczu, lotnych związków organicznych i mikroorganizmów"  zgłoszony przez  Instytut Mechanizacji Budownictwa i Gornictwa Skalnego- Sieć badawcza Łukasiewicz zdobył na odbywających się w dn. 27.04- 8.05 2019 r. 118. Międzynarodowych Targach Wynalazczości  w Paryżu srebrny medal.

 ECO Fresh II to innowacyjny układ i sposób dozowania paliwa w komorze spalania kotłowni zasilanej zmikronizowaną biomasą. Wykorzystanie tej technologii sprawi, że urządzenia produkujące energię elektryczną i ciepło będą bardziej powszechnie wykorzystywać turbiny gazowe, które są bardziej funkcjonalne niż turbiny parowe. Spalanie będzie bardziej ekonomiczne, więc produkcja energii w kogeneracji będzie tańsza i nie będzie wiązała się z użyciem wody. To istotne rozwiązanie dla energetyki rozproszonej, bo można budować kotłownie kontenerowe wykorzystywane np. sezonowo, gdy dostępne są różnego rodzaju paliwa.

Autorami wynalazku są Robert Podgórzak, Stefan Góralczyk, Włodzimierz Marczenko, Vitalii Luzianov, Tomasz Golec.

źródło: IMBiGS
fot. IMBiGS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ