Partner serwisu
23 lipca 2019

Dariusz Gulczyński moderatorem debaty energetycznej

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Dr Dariusz Gulczyński, Członek Zwyczajny Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej, Ekspert w Komitecie Energy Efficiency – Technologies & Policies Committe przy World Energy Council (Londyn), będzie moderatorem debaty energetycznej "Strategia na spółkę energetyczną" na XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów.

dr Dariusz Gulczyński

Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej, ekspert w komitecie Energy Efficiency – Technologies & Policies Committe przy World Energy Council (Londyn).

Ukończył studia podyplomowe na kierunkach Rachunkowości oraz Charakterystyka energetyczna i auditing energetyczny budynków. Posiada uprawnienia kandydata na członka rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa oraz Certyfikat księgowy (Chartered Accountant) Ministra Finansów. Audytor wewnętrzny i członek The Institute of Internal Auditors (USA).

W latach 2010 – 2013 pracował jako Holding Manager - SWL Polska, Grupa Stadtwerke Leipzig, zarządzał strukturami rozproszonymi terytorialnie i organizacyjnie. W latach 2014 – 2017 był dyrektorem ekonomicznym w przedsiębiorstwie Eko-Energia Kogeneracja. W ramach pracy dla Euro Heat & Power i World Energy Council zajmował się wsparciem rozwoju rynku ciepła i chłodu oraz kogeneracji, przygotowaniem strategii rozwoju DHC i CHP w Europie, współpracą z Parlamentem UE, pracą nad wytycznymi do interpretacji Dyrektyw efektywności energetycznej (Komisja Europejska), lobbingiem interesów polskich podmiotów podsektora DHC i CHP w Komisji Europejskiej, wypracowaniem wspólnego stanowiska dystrybutorów DHC i CHP. Do jego zadań należały też ocena efektywności polityki energetycznej krajów członkowskich WEC pod względem bezpieczeństwa energetycznego, ochrony środowiska i dostępności energii, praca nad raportami opisującymi efektywność energetyczną w krajach członkowskich, wypracowanie zaleceń dotyczących polityki energetycznej dla krajów z EU i Afryki.

We wszystkich swoich rolach przyczynił się do wzrostu dochodowości, efektywności i wzrostu udziału rynkowego firm, które prowadził na polskim rynku. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu struktur organizacyjnych od podstaw w przedsiębiorstwach energetycznych.


Tematyka debaty:

- rentowność energetyki,
- dywersyfikacja działalności,
- elastyczność systemu energetycznego,
- nowe pomysły na rozwój,
- współpraca z nauką,
- nowe modele finansowania,
- cyfryzacja.

Uczestnicy debaty:

Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem, PGE GiEK S.A.

Adam Kwiatkowski, Dyrektor Pionu Produkcji, ENEA Elekrownia Połaniec

Magdalena Drac-Tatoń, Prezes Zarządu Megmar

Łukasz Grela, Prezes Zarządu, Energoprojekt Katowice

Krzysztof Figat, Prezes Zarządu, Polimex-Mostostal SA

Tomasz Kozar, Cloud Technology Strategist, Microsoft

Karol Wawrzyniak, Dyrektor Narodowego Centrum Analiz Energetycznych, PSE S.A.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ