Partner serwisu
23 lipca 2019

Magdalena Drac-Tatoń weźmie udział w debacie energetycznej

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar weźmie udział w debacie energetycznej "Strategia na... spółkę energetyczną" podczas XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów, która odbędzie się 9-11 września 2019r.

Magdalena Drac-Tatoń

Prezes Zarządu firmy Megmar. Z wykształcenia chemik, studia ukończyła w prestiżowej Akademii Łomonosowa w Moskwie. Od ponad 15 lat zarządza założoną przez siebie firmą Megmar, która pod jej kierownictwem stała się jednym z liderów innowacyjnych technologii na polskim i europejskim rynku chemicznym. Tworzy preparaty i technologie usprawniające pracę urządzeń i instalacji w zakładach przemysłowych z sektorów m. in. energetycznego, ciepłowniczego, górniczego, petrochemicznego i hutniczego.

Opracowała nowatorskie technologie usprawniające pracę instalacji odsiarczania spalin; technologie eliminujące wytrącanie się osadów twardych w absorberach I.O.S; minimalizujące emisję SO2 oraz kondycjonujące wodę procesową i ścieki przemysłowe, w tym umożliwiające wychwytywanie metali ciężkich. Kolejnym osiągnięciem są preparaty do separacji oleju ciężkiego (mazutu) w instalacjach przemysłowych, pozwalające na jego ponowne wykorzystanie; ekologiczne preparaty pozbawione lotnych związków organicznych do usuwania przemysłowych zabrudzeń oraz bezrozpuszczalnikowe powłoki ceramiczne, wydłużające żywotność instalacji przemysłowych.

Wiedzę, fachowość i doświadczenie własne oraz zebranego przez siebie zespołu ekspertów wykorzystuje angażując się w działalność wielu organizacji branżowych. Zaowocowało to przyjęciem Megmar w poczet członków prestiżowego US Oil and Gas Association, Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania.

Dzięki niej Megmar został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym m.in.: Siła Polski 2018 w kategorii Nowoczesne Technologie, Firma Roku 2018 oraz otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo Technicznej.

Dzięki kierunkowi działań wyznaczonemu przez Prezes Magdalenę Drac – Tatoń, Megmar przy projektowaniu i wdrażaniu swoich produktów zwraca szczególną uwagę na nowatorskie rozwiązania, ekologię i ochronę środowiska. Firma wspiera także wiele inicjatyw charytatywnych oraz sportowych.


Tematka debaty:

- rentowność energetyki,
- dywersyfikacja działalności,
- elastyczność systemu energetycznego,
- nowe pomysły na rozwój,
- współpraca z nauką,
- nowe modele finansowania,
- cyfryzacja.

Moderatorem debaty energetycznej został dr Dariusz Gulczyński, Światowa Rada Energetyczna, Komisja Europejska. Członek Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej, ekspert w komitecie Energy Efficiency – Technologies & Policies Committe przy World Energy Council (Londyn).

Uczestnicy debaty:

Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem, PGE GiEK S.A.

Adam Kwiatkowski, Dyrektor Pionu Produkcji, ENEA Elekrownia Połaniec

Magdalena Drac-Tatoń, Prezes Zarządu Megmar

Łukasz Grela, Prezes Zarządu, Energoprojekt Katowice

Krzysztof Figat, Prezes Zarządu, Polimex-Mostostal SA

Tomasz Kozar, Cloud Technology Strategist, Microsoft

Karol Wawrzyniak, Dyrektor Narodowego Centrum Analiz Energetycznych, PSE S.A.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ