Partner serwisu
30 lipca 2019

Modus Group zainwestuje 36 mln euro w projekty fotowoltaiczne w Polsce

Kategoria: Z życia branży

Modus Group rozpoczyna kolejny etap budowy farm fotowoltaicznych w Polsce. Spółka planuje instalację 41 nowych elektrowni słonecznych o łącznej mocy 41 MW. Zakończenie budowy planowane jest na początek 2020 roku. Spółka przewiduje, że finalizacja projektów będzie wymagała inwestycji w wysokości 36 milionów euro. Firma pozyskała już finansowanie dłużne.

Modus Group zainwestuje 36 mln euro w projekty fotowoltaiczne w Polsce

Modus Group pozyskało środki na budowę elektrowni z dwóch funduszy instrumentów dłużnych z Europy Zachodniej w wysokości ponad 27 milionów euro. Pozostała kwota zostanie pokryta ze środków własnych firmy.

Za realizację projektów elektrowni słonecznych odpowiedzialna będzie firma Green Genius, należąca do Modus Group. Wcześniej w tym roku ta sama spółka zrealizowała w Polsce 49 projektów farm PV o łącznej mocy 45,5 MW.

– Polska to jeden ze strategicznych rynków dla naszej firmy. Należymy do największych inwestorów w obszarze energii słonecznej w Polsce i widzimy tu duży potencjał dla rozwoju energii odnawialnej. W związku z tym zaplanowaliśmy kolejny aktywny etap inwestycji. Skuteczne ukończenie poprzedniego projektu pokazało instytucjom finansowym, że potrafimy je realizować terminowo i w ramach ustalonego budżetu – komentuje Ruslan Sklepowicz, członek zarządu Modus Group odpowiedzialny za obszar energii odnawialnej.

Na początku lipca Modus Group zrealizowało w Polsce transakcję sprzedaży wybudowanych farm słonecznych o łącznej mocy 45,5 MW. Portfolio zostało zakupione przez fundusz infrastrukturalny Aberdeen Standard Investments, światowego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami. Według informacji firmy była to największa dotychczas przeprowadzona transakcja w obszarze energetyki słonecznej w Polsce.

źródło: Modus Group
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ