Partner serwisu
06 września 2019

50 zero- i niskoemisyjnych Solarisów pojedzie do Szwecji

Kategoria: Elektromobilność

Firma Solaris podpisała z przewoźnikiem Vy Buss AB umowę na dostawę 50 zeroemisyjnych i niskoemisyjnych autobusów. Szwedzki przewoźnik zdecydował się na 8 pojazdów elektrycznych oraz 42 z napędem gazowym.

50 zero- i niskoemisyjnych Solarisów pojedzie do Szwecji

Większość zamówionych autobusów (48 szt.) będzie docelowo kursować w Gävle. Do tego szwedzkiego miasta położonego nad Zatoką Botnicką zostaną dostarczone 24 Solarisy Urbino 12 CNG, 16 przegubowych Solarisów Urbino 18 CNG oraz 8 Solarisów Urbino 12 z napędem elektrycznym. Dodatkowo, przewoźnik Vy Buss AB zamówił 2 Solarisy Urbino 12 napędzane gazem ziemnym, które trafią do miejscowości Hässleholm. Zgodnie z zamówieniem, autobusy napędzane CNG zostaną dostarczone w połowie 2020 roku, zaś autobusy elektryczne – w pierwszym kwartale 2022 roku.

– Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z firmą Solaris, która tak dobrze spełnia wymagania X-trafik oraz Vy Buss AB. Otrzymujemy zarówno pojazdy, jak i gotowe rozwiązania, choćby dziesięcioletnie wsparcie techniczne. Oznacza to, że – dzięki współpracy z Solarisem – mamy najlepsze warunki do zapewnienia wysokiego zadowolenia naszych klientów i zwiększenia udziału transportu publicznego w naszej współpracy z Gävle – powiedział Andreas Ehrenborg, Dyrektor Techniczny w Vy Buss AB.

Solarisy Urbino 12 electric zostaną wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Zmagazynowana w nich energia będzie napędzać oś z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, zapewniając całkowicie bezemisyjną jazdę w miejscu ich użytkowania. Na pokładzie autobusów znajdzie się 28 miejsc siedzących oraz dodatkowo 2 siedzenia składane.

Autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym spełniają europejskie normy emisji spalin Euro 6. W Solarisach Urbino 12 CNG do dyspozycji pasażerów będzie 31 miejsc siedzących, zaś w tych 18-metrowych – 45 miejsc siedzących (w tym 4 siedzenia składane).

Współpraca firmy Solaris ze szwedzkimi przewoźnikami sięga 2003 roku. Od tego czasu producent z Bolechowa dostarczył do klientów w Szwecji ponad 600 autobusów, z czego większość to pojazdy z napędami nisko- i zeroemisyjnymi.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ