Partner serwisu
06 września 2019

zenon Energy Edition — zaufany partner w zakresie rozwiązań energetycznych i infrastrukturalnych

Kategoria: Aktualności

Efektywne działania w branży wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii wymagają wysokiego stopnia monitorowania, sterowania, analiz i zabezpieczeń. Oprogramowanie zenon Energy Edition, którego producentem jest COPA-DATA pomaga użytkownikom w realizacji projektów, oferując swoje zaangażowanie oraz udokumentowane doświadczenie.

zenon Energy Edition — zaufany partner w zakresie rozwiązań energetycznych i infrastrukturalnych

Oprogramowanie zenon Energy Edition, którego producentem jest COPA-DATA pomaga użytkownikom w realizacji projektów, oferując swoje zaangażowanie oraz udokumentowane doświadczenie w takich dziedzinach, jak:

  • lokalne systemy automatyki stacji energetycznych dowolnych poziomów napięcia,
  • centra sterowania systemów średniego napięcia,
  • zarządzanie energią ze źródeł odnawialnych,
  • magazynowanie energii.

Ponad 30 000 instalacji w sektorze energetycznym na świecie sprawia, że zenon oferuje wiodące rozwiązania w dziedzinie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii.Współpracujemy ściśle z globalną siecią integratorów systemów i partnerów technologicznych w ramach naszego programu partnerskiego, COPA-DATA Partner Community. W ramach globalnych i lokalnych działań dla partnerów oraz codziennej komunikacji dzielimy się z partnerami doświadczeniem branżowym, przyjmujemy od nich informacje i dostarczamy zasoby, aby zapewnić naszym klientom końcowym najlepszą możliwą wiedzę i dostarczyć produkt najwyższej jakości

Jedna w pełni zintegrowana platforma - od HMI/SCADA aż po raportowanie

Platforma Programowae zenon oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyki, spełniając w pełni potrzeby klienta, począwszy od elastycznej i bezpiecznej komunikacji, wizualizacji i sterowania aż po zindywidualizowane raportowanie co pozwala na znaczne skrócenie czasu i obniżenie kosztów projektów. W branży energetycznej zenon automatyzuje procesy sterowania wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii. Zastosowania obejmują m.in. automatykę podstacji, zarządzanie dystrybucją, magazynowanie energii, zarządzanie energią ze źródeł odnawialnych i transport publiczny. Opracowane przez COPA-DATA sterowniki obsługują najważniejsze standardowe protokoły przemysłowe, takie jak IEC 61850, IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Zintegrowane z silnikiem logicznym, bazującym na IEC 61131-3, zenon pomaga w osiągnięciu bezproblemowej interoperacyjności od pola do sieci.

Automatyka podstacji

Rozwiązanie SCADA oferowane w oprogramowaniu zenon, może służyć jako system sterowania podstacji, platforma wizualizacji procesów w dyspozytorni lub proces Gateway do systemów wyższego poziomu. zenon Energy Edition można zastosować do niezawodnej i bezpiecznej eksploatacji podstacji – lokalnie lub zdalnie. Dodatkowymi zaletami są: szybka konfiguracja projektów, łatwa obsługa i bezproblemowa współpraca.

System Zarządzania Dystrybucją (DMS)

Pakiet DMS oprogramowania zenon pozwala na monitorowanie i optymalizację sieci elektrycznych. Od momentu konfigurowania projektu, przez wizualizację procesu, po raportowanie i archiwizację: zenon oferuje również szeroki zakres funkcji, zwiększających bezpieczeństwo i wydajność operacji. Funkcja Worldview wyświetla pełną sieć i umożliwia zbliżanie i oddalanie elementów sieci na dowolnym poziomie szczegółowości, co pozwala podejmować właściwe decyzje na podstawie konkretnych informacji.

Energia odnawialna

zenon oferuje zintegrowane środowisko do zarządzania urządzeniami, rozproszonego wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych i dystrybucji energii elektrycznej w środowisku podstacji. Niezależnie, czy jest to farma wiatrowa, instalacja fotowoltaiczna czy też mała elektrownia wodna, zenon zapewnia pełny wgląd w informacje o eksploatacji dzięki raportom ze szczegółowymi informacjami na temat zdarzeń, alarmów i wartości, a także możliwością wyszukiwania danych dotyczących zdarzeń, co zmniejsza koszty utrzymania i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Magazynowanie energii

zenon łączy systemy magazynowania energii z siecią. Platforma oprogramowania wizualizuje dane w czasie rzeczywistym i służy jako narzędzie do raportowania, umożliwiające ocenę również zarchiwizowanych danych pomiarowych. Obejmuje ona wszystkie najważniejsze funkcje, takie jak przetwarzanie poleceń zgodne z IEC 61850. Zarządzanie magazynowaniem energii i podstacjami jest możliwe w jednej aplikacji SCADA bez konieczności stosowania drugiego systemu.

Elektrownia wodna

zenon wizualizuje, kontroluje i optymalizuje elektrownie wodne, oferując jednocześnie funkcje kompleksowego raportowania. Oprogramowanie komunikuje się z poszczególnymi komponentami łańcucha wytwarzania i dystrybucji energii, zapewniając jednocześnie komunikacje z elementami automatyzacji procesów, a wszystko to w jednej aplikacji. Nasza bogata biblioteka sterowników umożliwia połączenie wszystkich podsekcji elektrowni wodnej bez stosowania dodatkowego procesu gateway.

Bezpieczeństwo jest kluczowe i to oprogramowanie zenon wyznacza standardy w przemyśle.

W COPA-DATA rozumiemy, że bezpieczny system SCADA wymaga ciągłych ulepszeń i innowacji. Nasza filozofia, w której bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, pozwoliła nam stworzyć najbardziej niezawodny system SCADA na rynku.

Na podstawie pełnionych stanowisk i funkcji, zenon definiuje prawa dostępu i dba o to, aby krytyczne operacje były wykonywane wyłącznie przez osoby do tego upoważnione. W połączeniu z zaawansowanymi opcjami bezpieczeństwa, zenon w pełni chroni wszystkie projekty przed utratą danych lub nieupoważnionym dostępem. Ponadto zenon jest skompilowanym systemem, co oznacza, że na panelu lub w środowisku Runtime rezyduje tylko kilka plików binarnych. Nie jest wymagana baza danych środowiska Runtime, dlatego manipulowanie przy plikach zenon jest praktycznie niemożliwe. Aby w pełni zapewnić cyberbezpieczeństwo, zenon spełnia wymogi normy IEC 62351 i udostępnia informacje dla NERC/CIP, gdy jest to wymagane przez integratora systemu. Zgodnie z S1 PICS dla profilu ISO 9506, sterownik klienta IEC 61850 obsługuje standard ACSE Authentication (uwierzytelnianie 8650-1). Ponadto nasi eksperci nieustannie pracują nad zapewnieniem zgodności z dodatkowymi profilami i standardami.

NASTĘPNA STRONA

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ