Partner serwisu

Ponad 53 mln zł na oszczędność energii i rozwój OZE

Kategoria: Aktualności

NFOŚiGW prowadzi nabór wniosków w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego do Programu PL04 (2014) „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Celem Programu jest redukcja emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza oraz zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym bilansie zużycia energii.

Ponad 53 mln zł na oszczędność energii i rozwój OZE

Konkurs jest skierowany głównie do przedsiębiorstw produkujących i sprzedających ciepło. Wnioski w konkursie mogą składać zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa, a nabór wniosków potrwa do 07.04.2014r.

 

Finansowane będą inwestycje w zakresie modernizacji lub wymiany) źródeł ciepła. Wsparcie przewidziane jest także dla modernizacji procesu spalania lub zamiana nośnika energii na rzecz gazu, oleju, odnawialnych źródeł energii. Premiowane jest odejście od węgla na rzecz biomasy. Dotacja nie obejmuje współspalania oraz instalacji zastępczych.

 

Dofinansowanie nie jest przewidziane dla projektów polegających na budowie nowych źródeł ciepła lub budowie, modernizacji, wymianie źródeł zastępczych bądź awaryjnych. Wnioski dotyczą wyłącznie projektów nierozpoczętych. Priorytetowo będą traktowane inwestycje dotyczące modernizacji źródeł ciepła o najwyższym wskaźniku redukcji emisji dwutlenku węgla (CO2). Minimalna wymagana wartość ograniczenia/uniknięcia emisji CO2/rok dla projektu wynosi 100 000 Mg/rok.

 

W ramach programu do rozdysponowania w formie dotacji jest ponad 53 mln PLN.

 

źródło: NFOŚiGW

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ