Partner serwisu
17 października 2019

TAURON z nagrodą „The Best Annual Report”

Kategoria: Aktualności

TAURON otrzymał po raz trzeci nagrodę specjalną „The Best Of The Best”, nagrodę specjalną za najlepszy raport zintegrowany (również po raz trzeci) oraz wyróżnienie przyznawane po raz pierwszy - za najlepsze oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy.

TAURON z nagrodą „The Best Annual Report”

TAURON po raz kolejny został doceniony za wysoki poziom przygotowanych raportów. Stanowią one istotny element komunikowania się z otoczeniem rynkowym. Raport Zintegrowany podsumowujący 2018 rok to połączenie wartościowych treści zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi standardami oraz nowoczesnej, multimedialnej formy. Zawiera nie tylko szeroką gamę informacji niezbędnych dla akcjonariuszy i inwestorów, ale przydatnych również wszystkim pozostałym grupom interesariuszy: społecznościom lokalnym, przedstawicielom mediów, organizacji pozarządowych oraz pracownikom.

- Zintegrowana formuła raportu i atrakcyjny sposób prezentacji kluczowych informacji o Grupie po raz kolejny zostały docenione przez kapitułę konkursu. Transparentna  komunikacja z otoczeniem biznesowym jest szczególnie istotna w czasie, w którym przeprowadzamy Zielony Zwrot TAURONA. Tegoroczne nagrody to kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie raportów. Zebranie danych wymagało skoordynowanego wysiłku wielu obszarów biznesowych Grupy – mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów, TAURON Polska Energia.

W ostatnich latach w Grupie TAURON powołano specjalnie dedykowany zespół, który wypracował aktualną koncepcję raportu. Tegoroczną publikację przygotował Obszar Zarządzania Strategicznego, w skład którego wchodzą zespoły strategii, komunikacji oraz prasowy. 

Zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi praktykami, raport opisuje kluczowe wydarzenia i wyniki osiągnięte w 2018 roku, jednak wykracza również w przyszłość opisując szanse rozwojowe TAURONA w bliższej i dalszej perspektywie.

Punktem wyjścia tej sekcji jest opis ostatniej aktualizacji strategicznych kierunków rozwojowych Grupy TAURON wskazującej kierunki zmian w modelu biznesowym i miksie energetycznym. Hasło Zielony Zwrot TAURONA kształtuje narrację raportu i z pewnością znacząco wpłynie na formę i treść raportów w kolejnych latach. Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Dostępność raportu w wersji online umożliwia wszystkim zainteresowanym szybkie dotarcie do informacji oraz ich samodzielną analizę. Przejrzysta nawigacja intuicyjnie prowadzi do poszczególnych sekcji, np. polityki w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Można tam poznać m.in. szczegóły autorskiego projektu TAURON dla dzieci: Energetycznego Junior Cup - cyklu turniejów, w których bierze udział sto dziecięcych klubów piłkarskich z południowej Polski.  

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów. Tegoroczna nagroda to kolejne z rzędu wyróżnienie dla Grupy TAURON.

Raport jest dostępny pod adresem https://raport.tauron.pl/

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ